Технології

У Китаї створили рекордно великий вітрогенератор з лопатями довжиною понад 100 метрів

Китайська компанія MingYang Smart Energy анонсувала морську вітряну турбіну MySE 16.0-242. Це 16-мегаватний гігант заввишки 242 метри, здатний живити 20 000 будинків.

З ростом популярності альтернативної енергетики збільшується не тільки площа вітряних і сонячних електростанцій, а й розміри окремих установок. Не секрет, що одна велика вітряна турбіна може замінити собою кілька невеликих, займаючи при цьому меншу площу. Гігантські установки виграють шляхом великих розмірів лопатей і великої висоти – все разом це дозволяє ефективно використовувати енергію вітру.

Китайська фірма MingYang Smart Energy представила вітрогенератор MySE 16.0-242, прототип якого після установки зможе вважатися найбільшою подібною установкою у світі. Три його лопаті довжиною 118 метрів будуть охоплювати площу, яку можна порівняти з 6 футбольними полями. Вітряк висотою 242 метри зможе генерувати 80 ГВт-год електроенергії. Це на 45 відсотків більше, ніж MySE 11.0-203 тієї ж китайської компанії, хоча всього розмір лопатей і охоплювана ними площа найвище на 19%.

Результатом запровадження цього гіганта в експлуатацію повинно стати падіння цін на альтернативну вітроенергетику. Поточна вартість вітрової енергії, за оцінками фахівців з США, становить $ 120,52 за мегават-годину. Для порівняння, вугілля знаходиться на позначці в $ 72,78, а сонячна енергія – близько $ 32,78 без субсидування. З ростом популярності таких електростанцій і появою гігантських вітряків, вчені прогнозують падіння цін на мегават-годину виробленої таким способом енергії на 37-49 відсотків до 2050 року.

Китайська фірма планує побудувати прототип установки вже у 2022 році, а встановити й ввести її в експлуатацію – у 2023 році. Промислове виробництво планується почати в першій половині 2024 року.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button