Технології

Проривна технологія дозволить уловлювати CO2 прямо зі стратосфери (фото+відео)

Більшість технологій уловлювання вуглекислого газу, придуманих у відповідь на прагнення великих підприємств до 2050 року знизити до нуля емісію CO2, працюють з джерелом забруднення. Але є галузі, в яких це просто неможливо. Ізраїльський стартап не тільки пропонує функціональне рішення для таких викидів, але й обіцяє знизити витрати до $ 50-60 за тонну, що в 10-15 разів дешевше поточних цін на цю послугу.

Проблема уловлювання CO2 з повітря в вкрай високу вартість. Наприклад, швейцарська Climeworks, запустивши 14 станцій з перероблення атмосферного повітря та очищення його від вуглецю, витрачає на кожну тонну від $ 600 до $ 1000, і навіть в перспективі не розраховує, що ціна впаде сильно нижче $ 250 / т. А якщо згадати, що мова йде про мільярди тонн, потреба в зниженні витрат стає ще зрозумілішою.

Проривна технологія дозволить уловлювати CO2 прямо зі стратосфери (відео)

Наземні методи очищення повітря дорого коштують в основному тому, що витрачають багато енергії: на вентилятори, нагрівачі і компресори. Тому засновник High Hopes Еран Орен пропонує вловлювати діоксид вуглецю не в формі газу, а у вигляді сухого льоду, в який він перетворюється при температурі -80 ° C. Не доведеться нічого нагрівати або стискати, витрати енергії мінімальні. Необхідні умови зустрічаються в природі, наприклад, в атмосфері на висоті 10-15 км над рівнем моря.

Ідея полягає в тому, щоб помістити обладнання для уловлювання CO2 в аеростати, підняти їх на оптимальну висоту (трохи нижче рівня інверсійного шару, де температура починає зростати), заповнити резервуари з високим тиском сухим льодом і повернути на землю. У міру зростання температури сухий лід перетвориться знову в CO2, і баки можна буде відправити прямо на станції геосеквестраціі – перетворення вуглекислого газу в камінь.

Проривна технологія дозволить уловлювати CO2 прямо зі стратосфери (відео)

На них можна розмістити двоступеневу систему уловлювання, яку теж не потрібно винаходити – процес давно відомий і називається кріогенною дистиляцією. Ідея Орена полягає лише в тому, що на великій висоті не доведеться витрачати так багато енергії на отримання CO2.

Відповідні аеростати теж є – такі повітряні кулі виробництва Raven Aerostar використовували інженери проєкту Loon при Alphabet. Вони можуть підняти корисний вантаж вагою 150-200 кг на 20 з гаком кілометрів, а на потрібну стартапу висоту – всі 300 кг. На них потрібно буде встановити навігаційну систему, яка аналізує напрямок і силу вітру. Куля повинна буде залишатися в повітрі 12-24 години, за цей час він збере тонну вуглекислого газу.

Як оптимальний регіон для розгортання масштабного підприємства High Hopes вибрала Чорну Африку поблизу до екватора з мінімумом повітряних шляхів. Стартап вже побудував і випробував прототип вантажопідйомністю кілька кілограм.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button