Земля

В Англії знайшли «Болотні Помпеї» (відео)

Археологи з університету Кембриджу повідомили про підсумки дослідження поселення бронзового століття, яке тривало протягом 10 місяців, виявленого в заболоченій місцевості в графстві Кембріджшир в Англії. Розкопки дозволили більше дізнатися про побут і уклад мешканців цього поселення, які жили близько 3 тис. років тому.


Серед залишків дерев’яних споруд круглої форми вченим вдалося знайти фрагменти тканини, намиста і різні предмети побуту. Дослідження допомогло отримати цінну інформацію про те, як готували жителі поселення, яку посуд використовували, як будували свої будинки. Вчені назвали місце розкопок «Помпеями боліт».

За словами археологів, це найбільш добре збережена поселення бронзового століття на території Британії. Будинки, побудовані на палях, обрушилися в результаті пожежі. Колоди і артефакти потрапили в річку, де були поховані під двометровим шаром торфу і мулу, завдяки якому залишки будівель були законсервовані на тисячоліття.

При розкопках було виявлено посуд, прикраси, інструменти та інші артефакти. Одна з найцікавіших знахідок – два добре збережених колеса. Поруч з будинками були знайдені кістки тварин, яких жителі вживали в їжу. В сміттєвій ямі були виявлені рештки кабанів, благородних оленів і прісноводних риб. Всередині будинків археологи знайшли кістки ягнят і телят. Також були виявлені перетворені на вугілля злаки.

У кожному будинку були горщики різних розмірів, кошики і дерев’яні тарілки, інструменти з металу, кам’яні пристосування для подрібнення зерен, зброя, тканини, ткацькі важки і скляні намистини. Всього в поселенні було не менше п’яти будинків. Кожен з них перебував близько один до одного. Всі будинки були побудовані по одному типу. Споруди були зведені на палях над невеликою річкою. Вони мали конічний дах і були покриті зверху дерном, глиною та соломою. Підлоги і стіни були створені з жердин, переплетених всередині дерев’яного каркаса.

Археологам вдалося виявити 18 зеленуватих і бірюзових скляних намистин, аналіз яких показав, що вони можуть бути родом з Середземноморського басейну або Близького Сходу.

Кнопка «Наверх»
Закрыть