Відео

Іхтіологи виявили акулу, яка вміє ходити

Новий вид акул, який ” гуляє ” по морському дну у пошуках здобичі, був виявлений і знятий на камеру дослідниками біля берегів острова Хальмахера, Індонезія. У інтригуючому відео плямиста риба, яка є одним з підвидів бамбуковій акули, використовує свої передні чотири плавника, щоб повзати по морському дну. Як відзначають вчені, це досить розумна техніка для того, щоб непомітно підкрастися до своєї здобичі.

Невідома науці риба була виявлена поблизу острова Хальмахера. Новий вид отримав назву hemiscyllium halmahera – на честь групи акул, з якою він тісно пов’язаний, а також місця, поблизу якого був знайдений.

Акула , що є безпечною для людини, виростає до 70 сантиметрів у довжину. Вона подорожує по морському дну в пошуках дрібної риби і безхребетних. Полює цей вид зазвичай вночі.

Еколог Марк Ердман, який зняв акулу, сказав, що його команда була дуже схвильована відкриттям .

“Місцеві громади корінних народів мали інформацію про акулу протягом багатьох поколінь, проте в полі зору науки вона потрапила тільки зараз, коли в регіоні почав активно розвиватися дайвінг “, – заявив він в інтерв’ю Mail Online.

Очолював групу, яка знайшла нову рибу, біолог Жерар Аллен. Його дослідження були опубліковані в Міжнародному журналі іхтіології .

” Ходяча ” акула може допомогти вченим зрозуміти, як живучі в морі тварини навчилися ходити і вибралися на сушу. Досі аналогічні види акул були виявлені біля островів Нової Гвінеї і Північної Австралії. В даний час вчені намагаються знайти зв’язок між видами. Вони вважають, що новий вид може допомогти врятувати популяції акул в цьому районі.

Індонезія відома тим, що є одним з найбільших експортерів акулячих плавників, які використовуються як в медицині, так і для приготування їжі, в країнах Азії їх вважають делікатесами.

[youtube]8rV3oTmCf64[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button