Всесвіт

Вчені знайшли найстарішого близнюка нашого Сонця

Астрономи знайшли нову зірку, яку вони охрестили близнюком нашого Сонця. Якщо врахувати, що тільки в нашій галактиці кількість зірок становить кілька сотень мільярдів, складно сумніватися в тому, що десь є дуже схожі на наше власне світило. Вчені це знають, але на даний момент знайшли подібних зірок не дуже багато.

Тим не менше, їх остання знахідка HIP 102152, розташована в 250 світлових роках від нас цікава для астрономів в першу чергу тим, що вона є самою старою зіркою -близнюком нашого Сонця. Вчені оцінюють вік HIP 102152 в 8,2 мільярда років, тобто вона майже у два рази старша нашого власного Сонця. Важливість цієї знахідки полягає в тому, що вчені зможуть зрозуміти, які процеси відбуватимуться з нашим власним світилом протягом майбутніх декількох мільярдів років.

Для свого відкриття міжнародна команда астрономів використовувала Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії.

«Протягом десятків років астрономи шукали близнюків Сонця, щоб дізнатися побільше про ті події, які очікують нашу зірку в майбутньому. Однак з моменту відкриття в 1997 році першої схожої на наше Сонце зірки, учені змогли надалі знайти лише кілька подібних. Але завдяки використанню надчіткої оптики Дуже великого телескопа у вчених з’явилася надія відповісти на питання, чи є наше Сонце особливим », – пояснює Хорхе Мелендез з бразильського Університету Сан -Паулу.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button