Людина

Фінансові проблеми роблять людей дурнішими

Як виявилося, рівень зарплати відбивається не тільки на курортах, які може дозволити собі людина, або вартості автомобіля, вона також впливає на інтелект. Як з’ясували вчені, фінансові турботи і сплата податків здатні зменшити IQ до 13 очок. У результаті люди, обмежені в засобах, більш імовірно приймуть неправильне рішення, наприклад оформлять занадто великий кредит, який посилить їхні фінансові проблеми.

Але дослідники виявили, що коли люди з низькими доходами позбувалися від фінансового тягаря, їх інтелект повертався на той же рівень, що і у людей з більшим доходом.

“Наші результати показують, що коли ти бідний, гроші не єдине, чого тобі не вистачає. Когнітивні здібності також на межі. Це не означає, що бідні люди менш розумні, ніж інші. Ми з’ясували, що людина під час фінансових труднощів страждає від когнітивного дефіциту, який зникає, коли фінансове становище поліпшується. Також невірно припускати, що чиїсь когнітивні здібності менше через те, що він бідний. Насправді зменшується ефективна ємність, так як фінансові проблеми, що викликають занепокоєння, поглинають ресурси мозку і не дають зосередитися над іншим “, – сказав економіст з Гарварду Сендхіл Муллаітхан ( Sendhil Mullainathan .

Для порівняння, люди з фінансовими труднощами, як комп’ютер, який сповільнив роботу, оскільки виконує більш ніж одну задачу.

У дослідженні, опублікованому в журналі “Наука”, команда вчених з американських і британських університетів провела серію експериментів в торговому центрі США. Дослідники навмання вибрали 400 чоловік і розділили їх на бідних чи багатих, залежно від рівня їхнього доходу, і попросили пройти тест на інтелект.

До експерименту половину учасників просили подумати про те, як вони заплатять $ 1500 за терміновий ремонт їхнього автомобіля, якщо він зламається. Ціль полягала в тому, щоб змусити учасників зосередитися на власних фінансових турботах. Дослідження показало, що бідні учасники впоралися з тестом набагато гірше, якщо перед тим вони замислювалися над своїми фінансами.

Проте в групі, де учасників не замислювалися про своє фінансове становище, рівень доходів не вплинув на результати.

У другому наборі тестів вчені відправилися в сільські райони Індії, де фермери, які вирощують цукровий очерет, оплачують більшість їх рахунку один раз на рік. Дослідники виявили, що селяни значно краще впоралися з тестами на інтелект протягом місяця після того, як розрахувалися з боргами. За даними вчених, результативність в тестах збільшилася приблизно на 10 балів.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button