Наука

ШІ навчився знаходити слабкі землетруси і зсуви кори

З’явився новий штучний інтелект (ШІ), який може передбачати не тільки великі землетруси, а й невеликі зрушення земної кори.

Сильні землетруси важко пропустити, однак вони трапляються рідко. Тим часом непомітно проходять невеликі зрушення кори, які трапляються постійно. Вони виникають на тих же розломах, що і сильніші землетруси, і за участю тих же механізмів. Ці «мікропотрясіння» являють собою благодатний ґрунт для досліджень про розвиток змін в земній корі.

“Якщо ми покращимо нашу здатність виявляти і визначати місцезнаходження цих дуже малих землетрусів, то можемо отримати чіткіше уявлення про те, як землетруси взаємодіють або поширюються по розлому, як вони виникають і навіть як зникають,” – говорить Грегорі Бероз, геофізик зі Стенфорда і один з авторів статті

Мусаві почав працювати над технологією для автоматизації виявлення землетрусів. Раніше він вивчав щоденні сейсмограми в Мемфісі. Через кілька років, після приходу в лабораторію Бероз в Стенфорді, він почав працювати над тим, як вирішити проблему виявлення коливань кори за допомогою машинного навчання.

У своїй роботі автори пояснюють, що вони розробили нову модель для виявлення дуже невеликих землетрусів зі слабкими сигналами. Вони називають це трансформатором землетрусів.

За словами Мусаві, модель побудована на PhaseNet і CRED і «містить ті алгоритми, які вчені роблять вручну». Зокрема, Earthquake Transformer імітує те, як люди-аналітики дивляться на набір рухів в цілому, а потім відточують невеликий фрагмент, який цікавить їх.

Ця технологія може дозволити аналітикам зосередитися на витяганні інформації з повнішого каталогу землетрусів. Новий алгоритм економить час дослідників, який ті збираються витратити на аналіз характеру землетрусу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button