Наука

Продовження життя і розвиток гендерної рівності важливі для обох статей

Зазвичай про питання гендерної рівності думають тільки з позиції її користі для однієї статі, проте британські дослідники стверджують, що рівність статей збільшить термін життя і чоловіків, і жінок. Дослідження опубліковано в журналі PLOS Global Public Health.

Image by Tumisu from Pixabay

Щоб з’ясувати, чи пов’язана гендерна рівність з очікуваною тривалістю життя для жінок і чоловіків, і оцінити гендерний розрив за тривалістю життя по всьому світу, британські дослідники використовували модифікований глобальний індекс гендерного розриву і застосували його до 156 країн в період з 2010 по 2021 рік.

Вчені оцінили країни за трьома ключовими параметрами гендерної рівності: економічній, політичній та освітній. Як виявилося, найбільший вплив на тривалість життя надає освіта, особливо в тих країнах з низьким і середнім рівнями доходів, де багато дівчат як і раніше не мають доступу до освіти і високооплачуваної роботи.

Але навіть у країнах з високим рівнем доходу додаткові інвестиції у вирішення проблеми гендерної нерівності принесли помітне збільшення тривалості життя, і не тільки для жінок. Загалом у 2021 році кожне десятивідсоткове збільшення глобального індексу гендерного розриву було пов’язане зі збільшенням тривалості життя на 4,3 місяця у жінок та на 3,5 місяці у чоловіків.

Хоча тривалість життя жінок в середньому вище, ніж у чоловіків, і зі зростанням рівня гендерної рівності розрив очікуваної тривалості життя між статями буде рости, вчені стверджують, що надалі цей розрив буде ставати менше. Так що в підсумку від рівності статей отримають вигоду як жінки, так і чоловіки.

Правда, деякі події останніх років, такі як коронавірусна пандемія і великі військові конфлікти, загальмували процес досягнення гендерної рівності. Це може поставити під загрозу соціально-економічний розвиток, поліпшення умов життя і праці і як наслідок стримати зростання очікуваної тривалості життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button