Наука

Дослідження пояснило, чому деякі люди завжди хочуть їсти

Результати недавньої роботи показали, що люди, які переживають значні перепади рівня цукру в крові через кілька годин після їжі, відчувають себе більш голодними. Через це вони споживають протягом дня на сотні кілокалорій більше, ніж інші.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Команда з Королівського коледжу Лондона і медичної наукової компанії ZOE з’ясувала, чому деякі люди не можуть схуднути й постійно відчувають себе голодними. Два тижні вчені збирали дані про рівень цукру в крові у 1070 осіб. Аналізи брали після сніданку й одного з наступних прийомів їжі протягом дня – всього вісім тисяч сніданків і 70 тисяч інших прийомів їжі.

Стандартний сніданок складався з кексів. Вони містили однакову кількість кілокалорій, але розрізнялися за кількістю вуглеводів, білків, жирів і клітковини. Учасники також проходили тест на реакцію цукру в крові натще, щоб виміряти, як організм його переробляє.

Ще вони носили системи безперервного моніторування глюкози (CGMs) для вимірювання рівня цукру в крові протягом усього періоду дослідження, а також пристрій для контролю активності й сну. Крім того, випробовувані записували рівні голоду і концентрації за допомогою програми для телефону. А також точно вказували, коли і що їли. Подробиці роботи опубліковані в журналі Nature Metabolism.

Попередні дослідження виявили, що рівень цукру в крові підвищується в перші дві години після їжі. Це так званий пік. Тепер аналіз показав, що у деяких є «провали» рівня цукру через дві-чотири години після піку. Рівень цукру у них швидко падав нижче вихідного рівня, але потім повертався.

Виявилося, такі люди відчувають сильніше почуття голоду. А також частіше їдять – в середньому перерви між прийомами їжі у них коротше на пів години. Крім того, вони з’їдають на 312 кілокалорій більше, ніж люди, які не переживають «провалів». Потенційно це додає їм близько дев’яти кілограмів зайвої ваги за рік. «Наше відкриття показує, що різке падіння рівня цукру в крові впливає на відчуття голоду. Це може допомогти тим, хто худне контролювати апетит. А разом з ним – вагу і здоров’я », – зазначила професор Ана Вальдес, співавтор роботи.

Дослідники не виявили зв’язку між віком, вагою, ІМТ і рівнем цукру в крові. Хоча помітили, що у чоловіків «провали» спостерігаються частіше, ніж у жінок. Крім того, виявилося, що ймовірність різкого зниження рівня цукру в крові може змінюватися у відповідь на прийом однієї і тієї ж їжі в різні дні. А також залежить від метаболізму, активності й щоденного меню. Таким чином, вибір продуктів здатний знизити почуття голоду.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button