Всесвіт

Геологи з’ясували, що ховається під поверхнею Місяця

Геологи з Канади і США представили нове дослідження, яке доводить, що глибоко під поверхнею Місяця може перебувати справжня скарбниця — великі поклади дорогоцінних металів.

Дослідження з’явилася в журналі Nature Geoscience, а коротко описує його Phys.org. Команда під керівництвом професора Джеймса Бренана з Університету Делхаузі провела паралелі між покладами корисних копалин, знайденими на Землі і на Місяці.

“Ми знайшли зв’язок між вмістом сірки в місячних вулканічних породах з присутністю сульфіду заліза глибоко під поверхнею Місяця, — говорить доктор Бренан. — А вивчення родовищ корисних копалин на Землі показує, що сульфід заліза є ідеальним місцем для “зберігання” дорогоцінних металів, таких як платина і паладій”.

Отримані в ході дослідження результати свідчать про те, що сірка в місячних вулканічних породах, по суті, вказує на присутність сульфіду заліза в цьому ж місці в глибинах Місяця. Це означає, що якщо механізм утворення порід на Місяці аналогічний земному, то в його надрах можуть перебувати гігантські поклади дорогоцінних металів.

На користь цієї теорії говорить і загальноприйнята гіпотеза про утворення природного супутника Землі. Вона свідчить, що Місяць сформувався близько 4,5 мільярда років тому після удару об нашу планету масивного об’єкта, який вирвав частину матеріалу та “відніс” його в бік.

Тобто, Місяць і Земля мають спільну історію, а значить, і мають схожий склад. Щоб перевірити свої припущення, Бренан разом з колегами провів ряд експериментів з відтворення екстремальних тисків і температури всередині Місяця.

Це дозволило визначити, скільки сірководню здатне утворитися на нашому супутнику. Потім дослідники проаналізували склад, що вийшов, і виміряли об’єм вмісту в ньому сульфіду заліза. Досліди довели, що його виявилося достатньо для “зв’язку” з дорогоцінними металами.

Однак на відміну від Землі, на Місяці, ймовірно, ці метали не викидалися на поверхню потоками лави, а залишилися глибоко всередині. Втім, будуть потрібні додаткові дослідження, які на Місяці поки провести неможливо.

“Геологи мають доступ до земних зразків, піднятим з глибини в сотні кілометрів, але з Місяця подібні глибинні зразки ще не доставлялися, — пояснює доктор Бренан. — Ми досить довго вивчали поверхню Землі, тому у нас є досить гарне уявлення про її склад. Але з Місяцем все йде зовсім не так”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button