Всесвіт

Ілон Маск “встановлює свої правила в космосі”: це викликає занепокоєння у Європи

Глава Європейського космічного агентства (ЄКА) попередив, що уряди країн дозволяють технологічному мільярдеру Маску «встановлювати свої правила» в космосі.

Image by Jan Helebrant from Pixabay

Генеральний директор Європейського космічного агентства (ЄКА) Йозеф Ашбахер в інтерв’ю газеті Financial Times виступив із застереженням. Він заявив, що компанії американського мільярдера Ілона Маска можуть зайняти домінуюче становище в космічній економіці, що розвивається, в якій бізнесмен вже диктує свої правила.

Йозеф Ашбахер, який обійняв посаду генерального директора ЄКА у березні, у коментарях для Financial Times закликав європейських лідерів припинити дозволяти Ілону Маску домінувати у космічній економіці. За його словами, готовність Європи допомогти Маску в розширенні його супутникового інтернет-сервісу Starlink може нашкодити конкурентам у регіоні.

Зараз, згідно з The Independent, після чергового запуску Starlink 2 грудня під контролем компанії Ілона Маска виявилося більше третини всіх супутників на орбіті Землі. Раніше Німеччина подала заявку в Міжнародний союз електрозв’язку з проханням дозволити Starlink запустити близько 40 000. Влада США вже дозволила Маску запустити 30 000 супутників. Він також планує подати заявку на отримання ліцензії в Індії.

«Є одна людина, яка володіє половиною активних супутників у світі. Де-факто він встановлює правила. Решту світу, включаючи Європу, реагує недостатньо швидко», — попередив Ашбахер.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments