Земля

Біологи змінили гени медуз та побачили, як їм вдається жити без мозку

Дослідники створили модель, використовуючи вид крихітних медуз Clytia hemisphaerica. Доросла особина виростає до 1 см в діаметрі, тому вчені легко помістили медузу під мікроскоп і спостерігали за її нервовою системою.

Людський мозок — це «центр управління тілом», але у медуз немає такої структури в їхній нервовій системі. У них немає голови, і замість мозку у них є нервове кільце з вузлами на краю парасольки. Від цього кільця відходять відростки нервових клітин, які віддають команди м’язам – це дифузна «мережа» нервів, яка симетрично розходиться від центру тіла. Згідно зі статтею в журналі Current Biology за 2013 рік, у деяких медуз відсутні нервові мережі і присутні тільки нервові кільця, але у Clytia hemisphaerica є обидві структури.

Щоб дізнатися більше про нервову систему медуз, вчені змінили гени C. hemisphaerica. Вони відрегулювали її люмінісцентність за допомогою CRISPR для більш наочних спостережень, вчені використовували CRISPR. Після вчені провели кілька наочних експериментів, щоб побачити, які нейрони загоряються у медуз під час їх типової харчової поведінки. Вони виявили, що, коли вони чіплялися за креветку або вступали в контакт з харчовою добавкою, група нейронів, яка фізично перебувала поруч з креветкою, раптово спалахувала. Дослідження опубліковано в журналі Cell.

За словами біологів, вони не очікували побачити такий рівень організації всередині, здавалося б, неструктурованої нервової мережі. У майбутньому вони вивчать, як медузи контролюють і іншу поведінку, а не тільки годування. Також експерименти проведуть на різних типах медуз.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button