Фото

Індієць з’їв шість кілограмів металу (фото)

Максуд Хан (Maksud Khan) звернувся в лікарню, тому що у нього болів живіт; чоловік підозрював, що отруївся їжею. Лікарі ввели йому у шлунок камеру і побачили цілий скарб: колекцію лез, монет, цвяхів та інших предметів загальною вагою в 6 кілограмів.


Хірурги дістали все це багатство з живота Хана. На щастя, метал пролежав у шлунку недостатньо довго для того, щоб отруїти пацієнта; Хан відбувся внутрішньою кровотечею.

Чоловіка розпитали про те, як стільки неїстівних речей виявилося в його шлунку. Хан зізнався, що ковтав монети та інші металеві предмети добровільно. Така поведінка досить часто зустрічається у тих, хто страждає депресією, особливо у чоловіків; іноді воно пов’язане з бажанням нашкодити собі, але в деяких випадках пацієнти їдять дивні речі з більш складних причин — так, описані випадки, коли люди ковтали ножі, усвідомлюючи небезпеку цієї дії, але не знаходячи іншого способу позбавитися від болісних переживань.

Newsweek зазначає, що такі звички, як і окремі подібні інциденти, не тільки небезпечними, але й завдають шкоди економіці: у 2010 році дослідження, проведене в одному американському госпіталі, показало, що лікування 33 осіб, які ковтали те, що ковтати не варто, обійшлося платникам податків у 2 мільйони доларів — і це незважаючи на те, що в більшості випадків сторонні об’єкти вдавалося витягти без скальпеля. Три чверті пацієнтів страждали депресією або пост-травматичним розладом.

Нав’язливе прагнення їсти неїстівні предмети і субстанції називається пікацизмом; воно спостерігається при деяких психічних розладах і органічних ураженнях ЦНС.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments