Фото

Стало відомо, чому зняті з озброєння F-117 досі продовжують літати

Як і припускали раніше деякі фахівці, американці використовують малопомітні Lockheed F-117 Nighthawk як «агресорів».

Lockheed F-117 Nighthawk / ©Вікіпедія

Історія літака F-117 Nighthawk все ще далека від завершення, навіть незважаючи на те, що він вже фактично перетворився на «музейний експонат». Нагадаємо, F-117 офіційно виведений з експлуатації в 2008 році, майже одночасно з прийняттям на озброєння винищувача F-22 Raptor. У 2016-му конгрес прийняв рішення відправити наявні F-117 на авіабазу Девіс-Монтен в штаті Аризона для зберігання на відкритому майданчику.

Нова поява цих машин в небі змусила експертів замислитися. Нагадаємо, один з таких випадків стався в 2018 році. Тоді над авіабазою Тонопа в Неваді побачили пару F-117. Як можливе пояснення польотів Nighthawk тоді називали вивчення питань, пов’язаних з поліпшенням показників малопомітності.

Зараз же The Drive озвучив іншу причину використання старих «невидимок». Вони грають роль «агресорів», дозволяючи ВПС США ефективніше підготуватися до можливих загроз з боку малопомітних літальних апаратів Росії і КНР. Згідно з новими даними, 3 грудня в «повітряному бою» зіткнулися F-16, F-15, F-22 і F-117. Можливо, в навчаннях брав участь і стратегічний бомбардувальник B-1B Lancer.

«Нещодавно я став свідком того, як F-117 разом з чотирма F-16 піднялися проти F-15 і F-22. Позивним у F-117 був KNIGHT, у F-16 — GOMER і MIG, і вони спілкувалися на частоті «агресорів». Спочатку F-16 з’явилися парами, атакуючими синіх (F-22, F-15 і, можливо, B-1), то F-117 з’явився на низькій висоті за F-16 у напрямку до синіх», — повідомило інформоване джерело. Як доказ він показав фотографії F-117, зняті під час навчань.

Польоти F-117 / ©thedrive

Як пише The Drive, те, що F-117 використовуються для виконання «червоних» обов’язків, не повинно дивувати, проте сам цей факт ніколи раніше не підтверджувався.

Польоти F-117 / ©thedrive

Зазначимо, що на сьогодні тільки Сполучені Штати володіють великим флотом малопомітних бойових літаків: мова йде про винищувачів п’ятого покоління F-22 і F-35, а також стратегічного бомбардувальника B-2 (побудований, втім, скромною серією в два десятки бойових літаків).

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть