Наука

Інформація краще запам’ятовується на порожній шлунок

«Гормон голоду» грелін, як з’ясували фахівці Університету Південної Каліфорнії, сприяє поліпшенню пам’яті. Експерти вважають, на порожній шлунок інформація запам’ятається краще.

Грелін виробляється у шлунково-кишковому тракті і, потім, потрапляючи в гіпофіз, запускає синтез соматотропіну, що відповідає за ріст, і збуджує апетит. Підвищення рівня гормону спостерігається перед прийомом їжі. Грелін впливає і на пам’ять за допомогою кишкового відгалуження блукаючого нерва. Американські спеціалісти, щоб перевірити це припущення, провели експеримент, роблячи ін’єкції гормону мишам. Вага тварин після цього стала збільшуватися. Відгалуження блукаючого нерва сигналізувало мозку процесі травлення і самопочутті кишківника, що показало його зв’язок з пам’яттю.

Вчені зменшили у піддослідних кількість чутливих до греліну рецепторів і змусили їх пройти тести, щоб перевірити, чи зможуть вони згадати певний предмет у певному оточенні. У мишей з блукаючим нервом зі зниженою чутливістю до «гормону голоду» з’явилися проблеми з епізодичною пам’яттю. Дослідники підсумували, що запам’ятовувати нову інформацію краще на голодний шлунок, коли кількість греліну значно підвищується.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button