Наука

Магнітна стимуляція позбавила людей від почуття страху

Неінвазивна методика італійських вчених допоможе в терапії посттравматичних розладів.

Вчені з Болонського університету розробили методику транскраніальної стимуляції для роботи зі спогадами, що викликають почуття страху. Ця стимуляція змінює сприйняття того, що сталося таким чином, що воно перестає бути пов’язано зі страхом. Результати роботи опубліковані в журналі Current Biology.

Так виглядає процедура транскраніальної магнітної стимуляції / In Public Safety
«Експериментальний протокол, який поєднає транскраніальну стимуляцію і реконсолідації пам’яті, дозволив нам змінити неприємні спогади, про які учасники експерименту дізналися напередодні, – пояснює Сара Боргоманеро, провідний автор дослідження. – Цей результат має важливі наслідки для розуміння того, як працює пам’ять. Це може навіть допомогти в розробці нових методів лікування травматичних спогадів ».

Кожен раз, коли інформація про деяку подію викликається з довготривалої пам’яті, вона може бути змінена – але протягом досить короткого тимчасового проміжку. Методика, створена італійськими вченими, використовує це тимчасове вікно для реконсолідації (переформатування і перезапису) спогадів.

В основі методики лежить транскраніальна магнітна стимуляція (ТМС) – активізація ділянок кори головного мозку за допомогою коротких магнітних імпульсів. ТМС – неінвазивна процедура, яка не потребує хірургічного втручання, тому широко поширена в дослідженнях.

В експериментах вчених з Болонського університету взяли участь 98 здорових випробовуваних. У перший день дослідження у більшості з них сформували неприємні спогади, пов’язані з почуттям страху, комбінуючи дискомфортну стимуляцію з підкріплювальними зображеннями. На наступний день учасників експерименту піддали дії візуального нагадування про дискомфортну стимуляцію і процедурі ТМС префронтальної кори мозку.

Схема проведення експерименту.
День 1: негативний вплив, підкріплений візуальним стимулом;
День 2: нагадування про негативну дію за допомогою візуального стимулу і процедура ТМС;
День 3: тестування пам’яті
/ Borgomaneri, Battaglia et al., Current Biology, 2020.

Випробовувані, у яких активність префронтальної кори була пригнічена стимуляцією, показали знижену психофізіологічну відповідь на неприємний стимул, пов’язаний з почуттям страху. Сама подія відклалася в пам’яті як зазвичай, але реакція на неї була ослаблена.

Щоб перевірити ефективність свого протоколу, окремій групі учасників провели ТМС без попереднього формування неприємних спогадів (процес реконсолідації ні ініційований). Іншій групі проводили стимуляцію тих областей кори, які не пов’язані з формуванням і реконсолідації пам’яті.

«Це випробування показало, що можливо змінити збережені і потенційно травматичні спогади. Це може мати важливі наслідки в сферах посттравматичної реабілітації та клінічної медицини », – говорить координатор дослідження Джузеппе Пеллегріно.
Практичне застосування ТМС в терапії посттравматичних розладів, за словами вченого, стане темою їх наступних досліджень.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button