Наука

Китай починає полювання за найбільш невловимими частинками в світі

Китай будує детектор глибоко під поверхнею океану для пошуку найбільш невловимих субатомних частинок в світі.

Глибоко під поверхнею океану з’явиться новий детектор нейтрино. Китайські інженери оснастять його тисячами сенсорів. Вони будуть відслідковувати крихітні спалахи світла в темряві глибини, які сигналізують про присутність нейтрино.

Кожну секунду десятки трильйонів нейтрино проносяться через Землю і наші тіла, ні з чим не взаємодіючи. Іноді ці нейтрально заряджені частинки стикаються з блукаючим ядром атома, випускаючи майже непомітну іскру світла.

Вона допомагає вченим не тільки дізнатися про присутність нейтрино, але і визначити, звідки воно з’явилося. Особливо фізиків цікавлять ті, які прилетіли з-за меж Сонячної системи. Ці високоенергетичні частинки народжуються в чорних дірах, наднових, пульсарах. Саме такі нейтрино високих енергій намагаються знайти вчені з Китайської академії наук.

Новий детектор буде складатися з 55 000 датчиків, підвішених на глибині 1 км під поверхнею океану, повідомив агентству «Сіньхуа» провідний дослідник проекту Чень Мінцзюнь. Сонячні промені не можуть проходити так глибоко, що допоможе датчикам виявляти нейтрино високих енергій і відрізняти їх від сонячних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button