Технології

Інженери створили розумний аерогель, який перетворює повітря в питну воду

Деякі футурологи кажуть, що в майбутньому війни вестимуться через води. Намагаючись вирішити проблему, дослідники з Національного університету Сінгапуру (NUS) створили речовину, яка витягує воду з повітря без будь-якого зовнішнього джерела енергії.

В атмосфері Землі є вода, якою можна заповнити майже пів трильйона олімпійських басейнів. Але довгий час вона залишалася непоміченою як джерело питної води. Йдеться про повітря.

Щоб витягти воду з повітря, команда під керівництвом професора Хо Гіман Вея з відділу електротехніки та обчислювальної техніки NUS створила аерогель – твердий матеріал, який майже нічого не важить. Під мікроскопом він виглядає як губка, але його не потрібно стискати, щоб випустити воду, яку він поглинає з повітря. Також для його роботи не потрібен акумулятор.

Розумний аерогель автономно збирає молекули води з повітря, конденсує їх в рідину і випускає воду. Дослідники протестували її та виявили, що вона відповідає стандартам Всесвітньої організації охорони здоров’я для питної води.

Інші вчені раніше винайшли способи вилучення води з повітря, але їх конструкції повинні були живитися від сонячного світла або електрики й мали рухомі частини, які потрібно було відкривати та закривати.

Дослідники NUS опублікували своє дослідження в журналі Science Advances. Зараз вони шукають галузевих партнерів, щоб розширити аерогель для домашнього або промислового використання. Можливо, йому навіть знайдеться місце в наборах для виживання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button