Технології

Роботи-паркувальники: ще одна професія під загрозою?

Мало хто буде сперечатися з тим фактом, що в недалекому майбутньому деякі робочі місця і професії стануть під загрозою зникнення завдяки робототехнічнsq сфері, що розвивається семимильними кроками. Сьогодні, наприклад, деякі складні технологічні процеси на різних заводах і фабриках повністю покладено на залізні плечі не менш складних роботизованих систем.

d277e476711eb0b90f27e933d12ba769

Однак і звичайні професії незабаром можуть зникнути. Взяти хоча б паркувальників, конкуренцію яким незабаром зможуть скласти крихітні роботи на зразок тих, що розробила група європейських вчених спеціально для Міжнародної конференції робототехніки та автоматизації (ICRA2015), яка буде проходити з 26 по 30 травня в американському місті Сіетл. І якщо аналізувати потенціал цієї розробки, то ці малюки зможуть набагато ефективніше виконувати поставлене завдання паркування і навіть справлятися з такими випадками, коли людина-паркувальник може виявитися безсилою.

Розроблені роботи здатні поки пересувати автомобілі вагою до двох тонн. Ці крихітні машини та їх основна «посадкова база» носять назву Avert, скорочене від «Autonomous Multi-Robot System for Vehicle Extraction and Transportation» (Автономна роботизована система для транспортування автомобілів).

Вже судячи з назви стає зрозуміло, що система вимагає мінімальної участі людини. Спочатку вона сканує область і шукає потенційні перешкоди, які можуть зустрітися на шляху роботів. Потім головна транспортна база висаджує невеликих роботів, які самостійно наближаються до автомобіля і починають його транспортування.

[ads2] Тут, правда, слід зазначити, що, незважаючи на всю красу і можливості, що відкриваються при складних паркувальних умовах, дані роботи були розроблені спеціально для правоохоронних служб. Офіційний сайт повідомляє, що система Avert може бути призначена для допомоги поліції в транспортуванні підозрілих автомобілів, припаркованих поруч з будівлями та іншими багатолюдними громадськими місцями, і подальшої їх перевірки на вибухові речовини.

Читайте також: 

Розробка системи ведеться з 2012 року, а масове виробництва автономних транспортувальних систем може початися в 2016 році. Зараз же творці Avert є частими гостями різних роботизованих виставок і готуються до вищеописаної конференції ICRA2015.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button