Технології

Генератор хвильової енергії, який схожий на хребет (відео)

Унікальний плавучий пристрій, схожий на хребет, розроблений кіпрським стартапом. Інженери обіцяють використовувати енергію хвиль і перетворювати її в електрику.

Кіпрська компанія Sea Wave Energy Limited (SWEL) більше десяти років працює над технологією уловлювання енергії хвиль. Тепер компанія представила прототип платформи Waveline Magnet, яка складається з декількох плаваючих платформ, з’єднаних одна з одною.

Модульна і гнучка система розроблена таким чином, щоб генератор енергії міг плавно слідувати за рухом хвиль. Це, за словами представників компанії, дозволяє пристрою контролювати, скільки енергії витягувати з хвилі.

Крім того, пристрій можна виготовити зі звичайного і армованого пластика, а значить, не вимагає спеціалізованих виробничих ліній, що знижує вартість їх виготовлення. Пристрій можна не тільки швидко виготовити і розгорнути, але і знизити витрати на його ремонт і технічне обслуговування.

Представники компанії стверджують, що при правильних умовах один перетворювач енергії хвилі може генерувати до 100 МВт електроенергії, а низька вартість виробництва вже ставить його на один рівень з викопним паливом.

Прототип вже протестували в контрольованих умовах затоки Ларнаки на Кіпрі. Представники компанії впевнені, що шиповидна рухливість пристрою дозволить йому рухатися разом з хвилями, а не протистояти їм, збільшуючи термін служби платформи.

Пристрій можна виготовити з використанням перероблених матеріалів, а армований пластик дасть відходам друге життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button