Технології

Запущений міжнародний проект у галузі штучного інтелекту

Університет Білефельд (Німеччина) починає масштабний проект з дослідження в галузі штучного інтелекту. Університетський центр когнітивних технологій CITEC стане координатором тематичної програми, підтриманої грантом DAAD – німецької державної системи академічного обміну. Розмір гранту – 800 тисяч євро, повідомляється в прес-релізі на сайті CITEC.

13-02-15-foto-600x386-1

Незважаючи на популярність цієї теми, суперечки про яку ведуться з середини минулого століття, наука ніколи не залишала спроби створити розумні машини. Ідея наділити машини розумовими здібностями, щоб зробити взаємодію з людьми зручним, все ще здається вченими життєздатною. Координатор програми Хелґе Ріттер (Helge Ritter), яку цитують у прес-релізі, вважає, що нова програма, що охоплює кілька великих лабораторій, які займаються людиноорієнтованими технологіями, дозволить вивести роботи на новий рівень, привернути до них молодь і дати їм більше першокласних можливостей для навчання.

Читайте також: Елон Маск порівняв штучний інтелект з неконтрольованим демоном

У програмі беруть участь Університет Блумінгтон штату Індіана (США), Університет Осаки (Японія), Технологічний університет в Квінсленді (Австралія), Техніон (Ізраїль) та Італійський технологічний університет. З квітня 2015 по березень 2018 вчені з цих університетів будуть приїжджати в Білефельд і навпаки, щоб працювати з прототипами пристроїв і обмінюватися досвідом. Учасники будуть обмінювати студентами, проводити щорічні семінари та науково-дослідні школи.

Тематика штучного інтелекту входить в число пріоритетних. Університет Білефельд займається нею з 2007 року. Основне завдання – створити такі програми, щоб роботи і різні технічні пристрої були легше налаштовувати, з тим, щоб навіть звичайна людина – тобто та, яка не має спеціальної підготовки – могла легко з ними поводитися.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button