Технології

Всі великі парковки Франції будуть покриті сонячними панелями

Сенат країни схвалив новий закон. Згідно з документом всі парковки, розраховані як мінімум на 80 автомобілів — як існуючі, так і нові повинні бути покриті сонячними панелями.

Цей крок є частиною масштабного плану Президента Франції Еммануеля Макрона щодо великих інвестицій у відновлювані джерела енергії, метою якого є збільшення в 10 разів кількості сонячної енергії, виробленої в країні, і подвоєння потужності наземних вітряних електростанцій.

З 1 липня 2023 року у невеликих автостоянок, що вміщають від 80 до 400 місць, буде п’ять років на реалізацію вжитих заходів. Автостоянки з більш ніж 400 місцями мають більш короткий термін: вони повинні будуть реалізувати положення Закону протягом трьох років з цієї дати, і принаймні половина площі парковки повинна бути покрита сонячними панелями.

За даними уряду, цей план, який особливо націлений на великі парковки навколо комерційних центрів і вокзалів, може генерувати до 11 Гігават, що еквівалентно 10 ядерних реакторів, що живлять мільйони будинків.

Інші обговорювані заходи включають будівництво великих сонячних ферм на вільних землях, розташованих поблизу автомагістралей та залізниць, а також на сільськогосподарських угіддях, де це можливо.

Національна залізнична служба Франції SNCF також планує встановити близько 190 000 квадратних метрів сонячних панелей на 156 станціях по всій країні до 2025 року та 1,1 мільйона квадратних метрів до 2030 року, щоб зменшити споживання енергії на 25%.

Уряд також планує побудувати до 2050 року у Франції близько 50 додаткових вітрових електростанцій, таких як одна на шельфі Сен-Назер . Вживаються заходи щодо скорочення термінів будівництва морських вітряних електростанцій з 10-12 років до шести років, а великих сонячних електростанцій — з шести до трьох років.

Першу вітряну електростанцію планується розмістити біля острова Олерон, більш ніж в 35 км від узбережжя Ла-Рошелі, потужністю близько 1000 МВт. Друга вітроелектростанція, ймовірно, буде розташована далі в морі, і обидві вітроелектростанції разом вироблятимуть достатньо електроенергії для 1,6 мільйона людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments