Технології

Інноваційний ліфт зможе пересуватися всередині шахти в різних напрямках (відео)

Звична нам схема руху ліфта в шахті розроблена більше 150 років тому. За цей час вона якщо і змінювалася, то не принципово. За допомогою кабелів кабіна рухається вверх і вниз, по вертикалі. Німецькі інженери з ThyssenKrupp представили новаторську концепцію ліфта майбутнього. Він зможе їздити ще і вліво-вправо. Причому всередині однієї шахти можна розмістити кілька кабін, які будуть пересуватися в різних напрямках, не заважаючи одна одній.

Інноваційний ліфт

Робоча назва нового ліфта – Multi. Унікальна концепція інженерів пропонує обійтися без кабелів для підтримки кабіни. Рух ліфта буде відбуватися під впливом магнітного механізму. Ця технологія нагадує принцип пересування поїзда на магнітній подушці. У кожній кабіні буде двигун для переміщення всередині шахти по вертикалі і горизонталі.

[ads2] Сама шахта буде представляти собою кілька коридорів, розподілених по висотній будівлі. На думку розробників, їх система отримає широке поширення при зведенні хмарочосів. Поки її пропонують впроваджувати в будівлі висотою 300 метрів і більше. Період очікування ліфта Multi складе не більше 30 секунд, а його кабіна доставить пасажира в будь-яку точку хмарочоса.

06-12-14-foto-cikavosti600x421-2

Читайте також: Космічний ліфт буде готовий до 2030 року 

Один з варіантів розташування системи шахт – по замкнутому колу. Це зможе збільшити їх пропускну спроможність до 50%. Відсутність кабелів дозволить зробити обсяг шахти істотно меншим, і це збільшить на 25% корисну площу будівлі. Якщо робити кабіни і двері ліфтів з використанням інноваційних матеріалів, це знизить вагу конструкції наполовину. Зараз технологію розробляють, тестування заплановано на 2016 рік.

http://youtu.be/KUa8M0H9J5o

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button