Поради

Як свердлити плитку (відео)

Після завершення ремонтних робіт у ванній або на кухні виникає необхідність свердління кахельної плитки для доповнення приміщення всілякими шафками, вішалками для рушників, поличками і дзеркалами. Доводитися також робити дірки в стінах для сантехнічних труб, проводів і врізання розеток. При цьому важливо знаті, як свердлити плитку, і діяти акуратно, щоб матеріал не розколовся.

Як свердлити плитку

Кахель є твердим матеріалом, але його верхньому шару притаманна крихкість, на ньому часто при необережному поводженні з’являються відколи, виникають тріщини. Це слід враховувати при роботі з нею.

При виборі інструменту рекомендується дотримуватися наступних порад:

 • Щоб зробити отвір невеликого розміру в плитці, прийнято використовувати ручну дриль. З її допомогою легко змінювати швидкість обертання, контролюючи її при цьому, і стежити за показником сили натискання. При необхідності можна застосовувати шуруповерт, але виставляючи невеликі обороти. Відсутність різких ривків є основою якісного свердління, при якому матеріал не розтріскується.
 • Ударними інструментами, такими як ударний дриль і перфоратор, можна користуватися, коли ви завершили створення дірки в плитці і приступили до розширення отвору в стіні.
 • Підбираючи свердло, віддайте перевагу ріжучій кромці, яка більш тверда, ніж поверхня матеріалу. Для невеликих отворів призначені свердла, які мають списоподібний наконечник і побідітову напайку, важливі для роботи – свердла, на яких присутнє алмазне напилення.
 • Великі отвори під змішувач, трубу або розетку роблять, використовуючи «коронку», що являє собою трубчасте свердло, на якому є алмазне напилення. Таке свердло дозволяє проробляти отвори, діаметр яких до 150 мм. При цьому дриль встановлюється на мінімальну кількість обертів.
 • Просвердлити кахель також можна за допомогою твердосплавної фрези, яка до того ж справляється з камінням і бетоном. Але їй притаманний один суттєвий недолік, а саме – фіксований діаметр, що не піддається регулюванню.

07-12-14-foto-cikavosti550x265-1

 

Якщо вам необхідно просвердлити плитку, яка ще не покладена(ви точно знаєте, де повинні бути отвори), зверніть увагу на «балеринку» – схоже на циркуль, кругове свердло. Вона не така дорога, як алмазні коронки, але зі своїм завданням справляється не гірше. Перевага «балеринки» полягає в можливості виставлення розміру отвору за своїм вибором. Однак якщо ви хочете просвердлити велику дірку, утримувати дриль буде важко, а також необхідно вручну обробити нерівні краї.

Читайте також: Яка плитка краще: іспанська або італійська? Що вибрати?

Після вибору інструменту і свердла вивчіть технологію роботи:

 • Перед безпосереднім свердлінням легенько постукайте по кахлю і оцініть звук, що утворився. Якщо він глухій, то сміливо приступайте до роботи. В інших випадках плитка може розколотися.
 • Сплануйте кількість отворів і місця їх розташування. Не свердліть країв плитки, в перехресті. Те ж саме стосується і зазорів, що утворюються сусідніми плитками. В цьому випадку існує ризик відколів і тріщин. Поставте маркером мітку.
 • При свердлінні важливо запобігти ковзанню свердла по гладкій поверхні. Для цього в центі передбачуваного отвору можна трохи оббити емаль, використовуючи напилок, розжарений саморіз або дриль на маленьких оборотах. На потрібну область приклейте скотч (підійде малярна стрічка, лейкопластир), щоб утримати свердло. Мітка повинна в цій ситуації добре проглядатися, в іншому випадку зробіть позначку безпосередньо на скотчі.
 • Крім того, щоб запобігти ковзанню, прийнято використовувати кондуктор. Він представляє з себе своєрідний трафарет, товсту сталеву або дерев’яну пластину, що має отвори різного діаметра. Приклавши кондуктор до кахлю, свердліть через присутній отвір.
 • Починають свердлити плитку під прямимо кутом. Натискати на інструмент необхідно з мінімальною силою, в іншому випадку ви можете проломити плитку. Працюйте на низьких оборотах для того, щоб вібрація і люфт свердла були меншими, поступово трохи збільшуючи швидкість до середніх обертів.
 • Періодично обприскуйте кахель, змочуйте свердло, попередньо вимкнувши його, так як при надмірному перегріванні в місці свердління плитка здатна розтріснутися.
 •  Пилюку, що утворилася, необхідно відразу ж видалити, використовуючи пилосос. Краще якщо цим займеться ваш помічник.
 • Коли ви дійдете до стіни, рекомендується змінити свердло на підходяще, залежно від матеріалу – дерево, бетон, і включити режим удару. Діаметр іншого свердла не повинен бути більшим, ніж перше. Інакше може пошкодитися плитка. Досверлюйте акуратно на середніх обертах.
 • Перед свердлінням плитки, яка ще не покладена, витримайте її на півгодини у воді, потім покладіть на рівну поверхню – дерев’янну або бетонну. Не можна класти на металі, інакше зіпсуєте інструмент. Отвір рекомендується проробляти з неглазурованого боку, міцно притримуючи плитку.

От і все! Залишилося тільки відклеїти скотч та вставляти дюбелі. І не забувайте використовувати захисні окуляри для запобігання попадання в очі уламків і пилу!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button