Технології

Інноваційний теплий одяг допоможе економити на обігріві приміщень

Вчений І Цуй зі Стенфордського університету розробив технологію, що дозволяє нагрівати одяг за допомогою наночастинок. Ця технологія обіцяє істотно скоротити загальні витрати на обігрів житлових кімнат і приміщень.

18-12-14-foto-500x333-1

Учений пропонує покривати одяг нанонитками зі срібла. Це здійснюється при зануренні тканини в «чорнило» з наночастинок. Такий процес технологічно не складніший від звичайного фарбування. Всі нанонитки залишаються на поверхні тканини і потім утворюють електропровідну мережу, а також відбивають звичайне тепло, що виділяється організмом людини, яке і зігріває власника.

Читайте також: Наночастинки виявилися небезпечні для легенів

Здатність нанониток проводити електрику дає можливість нагріти одяг з мінімальними витратами енергії. Електрика з напругою всього в один вольт підвищить її температуру приблизно до 40 градусів за Цельсієм, низька ж напруга не дасть нанотканині травмувати людську шкіру, стверджує дослідник.

Але Джордж Хевен з британського університету Лонгбороу каже, що одяг з нанонитками навряд чи стане популярним серед населення: людина воліє зігріватися, накинувши светр, жакет або куртку на плечі або закутуючись в плед.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button