Технології

Винайдено більш дешевий метод 3D-друку об’єктів із різних матеріалів

Інженери зі США розробили інноваційний метод 3D-друку VIPS-3DP, який обіцяє зробити адитивне виробництво дешевшим. Технологія дозволяє виготовляти об’єкти з одного або декількох матеріалів, у тому числі з металів, економніший та простіший, порівняно з сучасними аналогами.

Розробники — фахівці Університету Флориди — назвали свій винахід «індукованою парою тривимірною печаткою з поділом фаз». Вона заснована на особливих, екологічно чистих полімерних «чорнилах», які можуть бути додані частинки металу або кераміки. При друкуванні в зону друку виділяється нерозчинна пара, від якої рідкий компонент чорнила застигає, перетворюючись на тверде тіло.

Як пише Science Daily, цей процес дозволяє інженерам друкувати об’єкти з різних видів матеріалів з різним, заданим рівнем пористості. Створені таким методом вироби будуть потрібні в медицині та аерокосмічній промисловості.

«Це перспективний спосіб виробництва металевих виробів, що вимагають різного рівня пористості, — сказав Марк Сол-Грас, один з дослідників. — Хороший приклад — штучна кісткова тканина. Ми можемо надрукувати імплант з підхожою пористістю, щоб він міг утворити одне ціле з розташованими навколо людських клітин».

Крім того, що метод VIPS-3DP вимагає менше вкладень в інфраструктуру, він витрачає менше електроенергії та не використовує матеріали, що забруднюють довкілля.

Винахідники вже запатентували свою технологію та отримали фінансування від федеральних агентств, зокрема Національного наукового фонду та Міністерства енергетики США.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button