Технології

Роботи Volvo будуть виконувати всю важку і брудну роботу по збору сміття

«Уявіть собі робота, який тихо і непомітно походжає по сусідству з вашим будинком». Це не прелюдія до нової повчальної історії про неминуче повстання машин, а швидше передмова до анонсу компанії Volvo про новий спільний проект з розробки автономних роботів для збору сміття. Ці двоколісні боти — в їх нинішньому концептуальному вигляді схожі на побратимів діснеївського Wall-E — будуть «висипати сміття з бака в сміттєвоз … не потурбувавши сплячу сім’ю і не примушуючи водія піднімати важкий сміттєвий бак», — йдеться в прес-релізі шведської компанії.

Проект роботизованого автономного сміттєзбірника (ROAR) вже розробляється у співпраці з фірмою Renova, яка займається утилізацією відходів і трьома університетами Швеції і США. Шведський технологічний університет Чалмерса відповідає за розробку програмного забезпечення, а університет Мелардален займається обладнанням. Пенсільванський державний університет в США розробить систему зв’язку між ROAR-роботами і водієм сміттєвоза — тому що, залишаючись до певної міри автономною машиною, роботи багато в чому будуть контролюватися водієм.

За словами керівника проекту, Volvo розглядає цю затію як одну з реалізацій «майбутнього з більш повною автоматизацією». Він також зазначає, що це «дає можливість напружити уяву і перевірити нові концепції формування транспортних рішень для проектів завтрашнього дня». Завдяки участі наукових установ та особливому підходу Volvo, дозволяє доручати студентам рішення ключових проектних завдань, крім іншого, проект повинен допомогти стимулювати дослідницьку та освітню діяльність в університетах. Крім того, існують плани використовувати цих автономних збирачів сміття на практиці: як заявляє Renova, технологія буде протестована на спеціальному транспортному засобі, що розробляється для цієї мети, влітку 2016 року.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments