Здоров'я

Підтверджено зв’язок між вживанням шкідливої їжі і стресом

Після важкого робочого дня, сварки з близькими або просто невдалого вихідного завжди хочеться порадувати себе, піднявши настрій чимось смачним. Як виявилося, це не випадково. Дослідження підтвердило зв’язок між стресом і нездоровою їжею.

їжа шкідлива

Дослідники з Австралії і Нової Зеландії опитали 137 дорослих людей про їх харчові звички, стрес і тягу до їжі. Вчені регулярно ставили ці питання учасникам протягом одного тижня. Рівень стресу вимірювався відразу по декількох напрямках: тривога, нервозність, паніка, занепокоєння.

Випробовувані повідомляли, що їм хочеться більше шкідливої їжі, якщо вони відчувають напругу і стрес. Крім того, вчені помітили, що чим більш напруженими були випробувані, тим більше солодощів і фастфуду вони з’їдали. У такі «важкі» дні люди також їли більше звичайного.

«Почуття тривоги й стресу може змінити харчову поведінку», – пишуть дослідники в своїй роботі. «Стрес також впливає на типи продуктів, які вибирають люди. Як ті, хто напружений, так і ті, у кого є проблеми з харчовою поведінкою, часто вибирають смачну їжу з високим вмістом калорій і цукру, трансжирів ».

Автори роботи резюмують, що їх результати повинні вплинути на лікування психічних розладів, оскільки, ймовірно, багатьом людям необхідно дотримуватися спеціальної дієти в періоди підвищеної тривожності і стресу. Однак спочатку вчені планують провести ще ряд випробувань.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button