Технології

Інтелект роботів зрівняється з людським розумом приблизно через 25 років

Нік Бостром, директор Інституту майбутнього людства Оксфордського університету, викладає кращі передбачення науково-дослідницького співтовариства про штучний інтелект (AI) у своїй новій книзі, «Суперінтелект: Шляхи розвитку, Небезпеки, Стратегії». Ось об’єднані результати чотирьох оглядів дослідників AI, включаючи опитування найбільш цитованих вчених у цій галузі, всього числом в 170 респондентів.

17-11-14-foto-cikavosti550x309-1

10% вважають, що інтелект роботів зрівняється з людським розумом до 2022 року; 50% вважають, що це відбудеться в 2040 році, і 90% сходяться в тому, що роботи стануть розумнішими від людей десь до 2075 року.

Читайте також: Вчені назвали ТОП-4 продуктів для розвитку інтелекту

Машинний інтелект на рівні людини тут визначається як «той, який може виконувати більшість людських професій – принаймні, типових для людей».

17-11-14-foto-cikavosti550x111-2

Згідно з цим визначенням, ми не повинні дивуватися подібним прогнозам. Роботи і алгоритми вже стискають ринок глобальної робочої сили. Роботи з рутинними завданнями стають оцифрованими: фермери, телемаркетолог, фондові трейдери, персонал кредитних установ, юристи та журналісти – всі ці професії вже відчули поштовхи в спину від своїх нових автоматизованих колег. Бостром не вважає реплікацію рутини інтелектуальною діяльністю. Він каже про інтелект в комбінації з інтуїцією і логікою – такий тип розуму може пізнавати і відчувати навколишній світ, справляючись з його невизначеністю. Найцікавішим в досягненні людського рівня інтелекту є не саме досягнення, а те, що буде далі. Після того, як машини зможуть міркувати і покращувати самих себе, їх межею може бути тільки SkyNet.

У цій логіці суперінтелект визначається як той, який «істотно перевищує пізнавальну роботу людину практично у всіх областях, що представляють інтерес».

Читайте також: Елон Маск порівняв штучний інтелект з неконтрольованим демоном

10% вчених вважають, що суперінтелект з’явиться через пару років; 75% респондентів вважають, що це відбудеться через 30 років.

17-11-14-foto-cikavosti550x82-1

Винахідник і головний виконавчий директор Tesla Елон Маск попереджає, що машини з суперінтеллектом, можливо, найбільша загроза існуванню людства. «Дуже сподіваюся, що ми не просто біологічний завантажувач для цифрового суперінтелекту, що, на жаль, стає все більш імовірним», каже Маск.

Тим не менш, кращі уми, посвячені в ці технології, пророкують кінець інтелектуальної переваги людини вже до середини поточного століття.

«Успіх у створенні AI буде найбільшою подією в історії людства», пише фізик-теоретик Стівен Хокінг, «але це також може стати останньою подією історії людства».

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Они не понимают откуда берутся новые знания. Информационный блок робота, также как и Ум человека не способен к творчеству.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button