Технології

Вчені наблизилися до створення «вічного скла»

Вчені з Італії представили скло, механічні властивості якого можна контролювати. В майбутньому це може привести до створення «вічного» матеріалу.

Дослідницька група з Університету Тренто, змогла дослідити внутрішнє напруження в колоїдних системах, що стало вирішальним кроком у контролі механічних властивостей скла. Їх робота може вплинути на створення нових типів матеріалу. Дослідження було опубліковане в журналі Science Advances.

Лінзи, які використовуються для об’єктивів фотоапаратів, не схожі на скло, яке використовуються в квартирах або машинах, відзначають дослідники. Вони мають різний ступінь прозорості і розбиваються по-іншому (одні розбиваються на великі шматки, другі — на безліч крихітних шматочків). Ці властивості визначає напругу всередині скла, яку можна легко звести до мінімуму або максимізувати. Тепер дослідники можуть налаштовувати цей тиск, щоб пристосувати матеріал для конкретних потреб.

Для цього дослідники зосередилися на колоїдних склах, які складаються з мікроскопічних часток, що диспергують у розчині, що дозволяє формувати компактне тверде тіло. Фізики Університету Тренто провели кілька експериментів і зуміли створити колоїдні скла, які характеризуються односторонньою напругою, що локально накопичуються в цьому матеріалі під час утворення і рухаються в одному напрямку.

Джуліо Монако, директор кафедри фізики Університету Тренто і координатор дослідницької роботи, зазначила, що такі скла дуже стабільні.

«Уявіть шибки, які, незважаючи на напруження, можуть не руйнуватися століттями. Для цього потрібно лише навчитися контролювати напругу більш детально».

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»