Екологія

За 9 місяців Україна запустила «зелені» електростанції загальною потужністю 1265 МВт

У січні-вересні 2020 року в Україні збудували «зелені» електростанції загальною потужністю 1265 МВт.

Як зазначив під час першого українського ЕРС-форуму заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Юрій Шафаренко, у ці проєкти компанії-інвестори вклали близько €1 млрд, передає ecotown.com.ua.

Image by Erich Westendarp from Pixabay

«За перші три квартали було збудовано промислові сонячні станції загальною потужністю 1000 МВт (€720 млн інвестицій), домогосподарства встановили СЕС потужністю майже 160 МВт, вітроелектростанції додали менше 100 МВт, мініГЕС – 2 МВт і ТЕЦ на біомасі та біогазі – близько 20 МВт», – розповів він.

Загальна потужність побудованих з 2014 року об’єктів ВДЕ в Україні становить понад 8 ГВт. За словами Юрія Шафаренко, загальна потужність СЕС становить 6,6 ГВт, з яких 57% – це станції потужністю від 10 МВт, 16% – станції 5-10 МВт, 13% – станції 1-5 МВт і 2% – потужністю до 1 МВт. Потужності домашніх СЕС становлять 712 МВт (27 тис. домогосподарств).

Також Шафренко прокоментував обсяги генерації електроенергії та відпуску в мережу ними надлишку який дозволяє окупити інвестиції.

«У домашніх СЕС надлишок(різниця між генерацією та власним споживанням) приблизно складає 819 млн кВт-год на рік, цим можна приблизно забезпечити 273 тис домогосподарств, – пояснює він. – Тобто, одне домогосподарство забезпечує «чистою» електроенергією ще біля 9 таких самих як воно, якщо взяти середнє споживання 250 кВт-год на місяць».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments