Екологія

Дослідження: в глибинних шарах океану вода гріється в 11 разів швидше, ніж раніше

Дослідження: в глибинних шарах океану вода гріється в 11 разів швидше, ніж раніше. Вчені не можу передбачити наслідки таких змін для тварин.

Дослідження вчених з Квінслендського університету в Австралії показало, як тварини в океані реагують на зміну клімату. Для цього вони використовували метрику «швидкість зміни клімату», яка визначає ймовірну швидкість та напрямок зміщення видів по мірі нагрівання океану.

«Ми розрахували швидкість зміни клімату по всьому океану за останні 50 років, а потім і до кінця сторіччя, використовуючи дані відразу 11 кліматичних моделей, — відзначили дослідники. — Це дало нам змогу порівняти швидкість зміни клімату в чотирьох зонах океанських глибин. Так ми оцінили, в яких з них біорізноманіття може змінитися найбільше».

Дослідники виявили, що зараз швидкість зміни клімату на поверхні океану в два рази вищою за сильніше потепління поверхні, в результаті чого глибші види піддаються меншому ризику зміни клімату, ніж види, що мешкають на поверхні океану. Однак до кінця століття тепло буде проникати глибше. Вже зараз у водах від 200 до 1000 м потепління прискорилося в 11 разів.

 

Вчені також помітили, що кліматичні зміни на різній глибині відбуваються з різною швидкістю. Це проблема — вивчити вплив глобального потепління на тварин складно. Професор Ентоні Річардсон заявив, що, на думку команди, необхідно вжити заходів для управління викидами вуглекислого газу.

«Значне скорочення викидів вуглекислого газу має життєво важливе значення для контролю над потеплінням і для того, щоб до 2100 року взяти контроль над змінами, — зазначили вчені. — З-за величезних розмірів і глибини океану потепління, вже поглинене на поверхні океану, буде змішуватися з глибшими водами. Це означає, що морська флора і фауна в глибоководних шарах океану зіткнуться з наростаючими погрозами потепління океану аж до кінця століття».

Вони також запропонували створити кілька великих і охоронюваних глибоководних районів, де шкоду тваринам завдати не можна. Дослідники хочуть, щоб це зарегулювали міжнародні угоди.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments