Екологія

Майбутнє сонячної енергетики за паперовими батареями

Група вчених з Південно- китайського технологічного інституту спільно зі своїми американськими колегами з Університету Небраски – Лінкольн представили доповідь, в якій розповідається про їх спільну розробку, що представляє собою новий вид паперу, який можна використовувати в якості високоефективного матеріалу для наступного покоління сонячних батарей з рівнем прозорості в 96 %.

Майбутнє сонячної енергетики за паперовими батареями

У доповіді докладно описується наскільки новий вид паперу на основі деревного волокна перевершує по своїх якостях інші матеріали як з точки зору прозорості, так і з точки зору оптичної каламутності. Використання для виготовлення сонячних батарей такого матеріалу дає на виході недорогий, високоефективний і екологічно чистий продукт, який може повністю перевернути наше уявлення про роботу фотогальванічних елементів.

Новий матеріал складається з окислених деревних волокон, що руйнують мікропори і створюють нанопори, які дозволяють досягти високих показників прозорості в 96 % і оптичної каламутності в 60 % – це найвище значення, зафіксоване серед прозорих підкладок. Як правило, матеріали, що відрізняються високим рівнем прозорості (з урахуванням хорошої світлопередачі) більше 90%, володіють низьким рівнем матовості – менше 20%.

Для тестування сонячних батарей папір з деревного волокна було покладено на кремнієві пластини. У ході проведених експериментів було встановлено, що світлопоглинання збільшилося на 10 %. Отже, встановлені недавно сонячні батареї можуть за допомогою розробки китайських і американських фахівців збільшити ефективність своєї роботи шляхом так званого процесу ламінування.

Вчені висловили зацікавленість у тісній співпраці з виробниками сонячних елементів з метою подальшого тестування продукту, його оцінки, і, можливо, комерціалізації в найближчому майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button