Здоров'я

Інтенсивні фізичні вправи можуть викликати небезпечний дисбаланс в кишечнику

Тривалі періоди інтенсивних фізичних вправ можуть змінити склад бактерій в кишечнику, показало нове дослідження американських учених.

Фахівці розглянули понад 70 норвезьких солдатів, які брали участь у інтенсивній програмі навчань, і виявили, що напружені фізичні вправи порушували захисний бар’єр у кишечнику, в результаті чого він ставав проникним. Іншими словами, тривале фізичне напруження призводило до змін, що дозволяє шкідливим речовинам проникати в кров.

Здоров’я кишечника і загальний стан здоров’я, як вважають експерти, сильно пов’язані між собою, тому інтенсивний фізіологічний стрес може підвищити ризик розвитку багатьох видів захворювань. Кишкова мікрофлора значно змінюється при напружених навантаженнях, тому підтримка кишкового балансу перед впливом фізіологічного стресу може бути ефективною стратегій поліпшення здоров’я кишечника. Згідно з отриманими даними, в кінці періоду агресивного фізичного навчання у солдатів був значно змінений кишковий мікробіом і спостерігалося збільшення кишкової проникності.

Отримані результати є серйозним попередженням для військовослужбовців і спортсменів, що займаються тренуваннями високої інтенсивності, відзначають фахівці.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button