Здоров'я

8 ознак підвищеного артеріального тиску

Підвищений артеріальний тиск не даремно називають тихим убивцею, найчастіше він протікає без жодних симптомів, підвищуючи ризик інфарктів і інсультів. Лікарі назвали кілька попереджувальних ознак гіпертонії, які ні в якому разі не можна ігнорувати.


Найкращим і найефективнішим засобом лікування гіпертонії є її профілактика. Чим швидше людина виявить, що тиск у неї підвищений, тим більше кроків вона встигне зробити перед тим, як ця патологія зросте до показників класичної гипертонії. На жаль, ця хвороба є невиліковним станом, і її жертвам доводиться довічно приймати таблетки для того, щоб тримати тиск у межах норми. Обов’язково стежте за показниками тиску, якщо вони стабільно перевищують 140/90, то вам необхідно відвідувати лікаря і виконувати його рекомендації.

Пам’ятайте про те, що перепади артеріального тиску нерідко викликають головні болі. Вони можуть бути не настільки сильними, як при мігрені, але чутливими. Різке зниження артеріального тиску або його підвищення збільшують навантаження на серце, через що люди відчувають запаморочення. Зоровий нерв, розташований позаду очей, також може піддаватися впливу гіпертонії, і тому зір стає менш гострим. Нерідко до симптомів підвищеного артеріального тиску відносяться розлади травної системи, включаючи нудоту і блювання.

Гіпертонія часто супроводжується болями в грудях, які пояснюються тим фактом, що серце прокачує більший об’єм крові і працює важче, ніж зазвичай. До симптомів підвищеного тиску відносять задишку, кровотечі з носа через розриви невеликих кровоносних судин, а також почервоніння обличчя, надмірну пітливість і нервозність. Перепади тиску можуть викликати напади паніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button