Інтернет

Інтернет-спільноти впливають на самооцінку людей

Один з найважливіших елементів у використанні соціальних мереж – можливість отримувати реакцію інших людей у ??відповідь на розміщувану інформацію. Як було встановлено вченими з Університету Квінсленда, якщо людина відчуває, що її відкидають в соцмережі, її самооцінка впаде. Був проведений експеримент. Вчені зібрали добровольців і розбили їх на групи. Першій групі заборонили ділитися інформацією протягом 48 годин. А друга група використовувала акаунти, які не отримували ніяких коментарів і відгуків на оновлення.

socialmediaoverload2_resized

У результаті у людей знижувалися показники відчуття причетності, контролю, значущості життя і самооцінки. Наприклад, люди з першої групи відчували, ніби їх ізолювали, і вони змушені дивитися через вікно, як грають їхні друзі. За словами керівника дослідження Стефані Тобін, позитивні взаємодії в рамках діючих відносин – основне джерело відчуття включеності в соціум.

Читайте також: Соціальні мережі псують настрій

Подібне спілкування в мережі принципово відрізняється від особистого спілкування. По-перше, відповідь не можна отримати моментально. А, по-друге, люди позбавлені невербальної реакції. В принципі, якщо сучасна людина не буде отримувати бажаної відповіді в конкретній соціальній мережі, вона піде за нею в інший простір. Це підтверджує розвиток нових соціальних мереж. Ще соціальні мережі змінюють звички і реальне життя людей. Наприклад, люди тепер об’єднують друзів по групах, відписуються від оновлень, вважаючи за краще самостійно перевіряти новини у конкретних людей, залишаючись у тіні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button