Технології

Інтернет-супутники стали головною загрозою астрономії (відео)

Сузір’я супутників на низькій навколоземній орбіті, включаючи SpaceX Starlink і Amazon Kuiper, представляють «більшу загрозу для астрономії, ніж світлове забруднення», попереджають експерти.

Victoria Girgis/Lowell Observatory

Станом на лютий 2022 року в космосі знаходиться 2000 супутників SpaceX Starlink, а в найближчі роки планується вивести ще 42 000! І це лише одна з ряду фірм, які прагнуть заповнити низьку навколоземну орбіту космічними апаратами.

Ці мережі з десятків і тисяч космічних апаратів несуть справжню загрозу для науки, оскільки вони залишають смуги на зображеннях космосу.

Щоб вирішити цю проблему і, ймовірно, зупинити подальше поширення таких апаратів, Міжнародний астрономічний союз (МАС) створив Центр захисту темного і тихого неба від перешкод супутникових мереж. П’єро Бенвенуті, генеральний секретар МАС і директор нового центру, сказав, що ці мережі являють собою найбільшу загрозу, з якою стикається сучасна астрономія.

Директор планує об’єднати астрономів, операторів супутникових мереж і регуляторів для пошуку рішень, які могли б включати зміни програмного забезпечення в обсерваторіях і коригування супутників, щоб зменшити їх вплив на спостереження.

Важливо відзначити, що незважаючи на популярність SpaceX, компанія не є «одинаком» в цій сфері. Наприклад, Amazon Kuiper і OneWeb вже давно виводять свої супутник, а незабаром Китай планує розгорнути власну мережу з 13 000 космічних апаратів.

Мета цих мереж – забезпечити супутниковий Інтернет в найвіддаленіших частинах планети, де оптоволокно нежиттєздатне.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button