Інтернет

Інтернет змушує людей думати, що вони нічого не знають

Почуття залежності від знань, що знаходяться всередині всесвітньої павутини, змушує людей сумніватися у власній компетенції. Звичайна справа, коли ми звіряє навіть банальні і всім відомі відомості зі статтею у Вікіпедії або видачею у відомому пошуковику. Дослідники з Університету Ватерлоо спробували відповісти на питання, чому ж так відбувається.

14-12-15-foto-600x394-1

Усього в експерименті взяли участь 100 добровольців. Їм запропонували пройти тест на ерудицію. У піддослідних був доступ до інтернету, однак скористатися ним можна було, тільки якщо не знаєш відповіді на конкретне питання, пише NDTV.

На другому етапі добровольців позбавили доступу до інтернету. Виявилося, що наявність під рукою доступу до інформації змушувало людей на 5% частіше вважати, що вони не знають правильної відповіді. Вчені припускають, інтернет насправді змушує нас сумніватися у власних знаннях.

Бажання перевірити себе стало звичайною справою, а наявність величезного масиву інформації в інтернеті робить його «другою пам’яттю» для людини. Проте не варто плутати особистий багаж знань з базою різнобічних даних, до яких ще треба дістатися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button