Інтернет

Куди ставити Wi-Fi-роутер: науковий підхід

Зміщення Wi-Fi-роутера всього на кілька сантиметрів може значно поліпшити якість сигналу в конкретній точці приміщення. Головне – знати, куди рухати.

10-04-15-foto-600x300-1

Вчив фізику – домігся хорошого сигналу Wi-Fi. Якщо ви думаєте, що рівняння Максвелла, що описують електромагнітне поле, яке не потрібне в повсякденному житті, то ви помиляєтеся. Ось, наприклад, Джейсон Коул, кандидат наук з Імперського коледжу Лондона, не просто вивчає електромагнітне випромінювання в його особливих проявах, але й використовує отримані знання на побутовому рівні, попутно заробляючи трошки грошиків.

Популярні в наші дні роутери працюють в діапазоні 2,4 ГГц. Поведінку хвиль можна з високою точністю змоделювати тими самими рівняннями Максвелла. На основі введеного людиною алгоритму комп’ютер все розрахує і представить в наочному вигляді, тобто у вигляді ось такої теплової карти.

Чим тепліший колір в конкретній точці, тим краще там сигнал від роутера, а відповідно, і якість інтернету. Якщо роутер в прямій видимості і хвилям не заважають перешкоди на зразок стін, то сигнал буде кращим. Це очевидно кожному. Але є й неочевидний момент. Існує явище, яке називають стоячою хвилею. У цьому місці відбувається інтерференція падаючої і відбитої хвиль, в результаті чого сигнал в цьому місці стає значно гіршим. Самостійно ви такі зони не визначите, а розроблений Коулом алгоритм враховує це явище.

Для того щоб зробити розробку доступнішою, вчений помістив емулятор в Android-додаток і виклав в Google Play: WiFi Solver FDTD

Додаток помітили авторитетні західні технічні видання, в результаті чого розробка Коула була куплена кілька сотень разів протягом всього декількох годин. Судячи з відгуків і рейтингу, алгоритм дійсно працює.

Досить відтворити план приміщення і завантажити його в додаток. Після вказівки параметрів і стану роутера симулятор з високою точністю створить карту якості сигналу в приміщенні.

Натхнення: lifehacker.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button