Екологія

Інженери вдосконалили виготовлення біопластика

Інженери KU Leuven знайшли новий, більш простий і дешевий спосіб виготовлення біопластика.

Біопластик (PLA) давно став частиною нашого повсякденного життя. Цей матеріал виготовляють з відновлювальних ресурсів, у тому числі з цукру, що міститься в кукурудзі та цукровому очереті. Бродіння перетворює цукор на молочну кислоту, яка, в свою чергу, є будівельним блоком для полімолочної кислоти. Варто відзначити, що даний біопластик також є однією з небагатьох пластмас, які підходять для 3D друку.

Тим не менш, біопластик поки що не став повноцінною альтернативою для пластмас на нафтовій основі його вартості. Процес виробництва PLA доріг має кілька проміжних етапів. Молочна кислота надходить в реактор і перетворюється в тип попереднього пластику при високій температурі і в вакуумі. Це дорогий попередній процес. Потім він розбивається на блоки для PLA. І хоча PLA вважається «зеленим» матеріалом, різні проміжні кроки в процесі виробництва, як і раніше, вимагають застосування металів і виробляють відходи.

Група на чолі з Sels розробила нову методику. Sels упевнений, що нова технологія скоро заволодіє ринком. Патент на відкриття був недавно проданий хімічній компанії, яка має намір застосувати процес виробництва в промислових масштабах. Звичайно, біопластик не зможе повністю замінити нафтові пластмаси, але тепер вироби з PLA стануть дешевшими і екологічнішими. Інноваційний метод – відмінний приклад того, як хімічна промисловість і біотехнологія можуть об’єднатися.

“Ми застосували концепцію нафтохімічної біомаси. Ми прискорили і направили хімічний процес в реакторі з цеолітом в якості каталізатора. Цеоліти – пористі мінерали. Вибравши конкретний тип на основі форми його часу, ми змогли перетворити молочну кислоту безпосередньо в будівельні блоки для PLA, не роблячи багато побічних продуктів, які не вписуються в пори цеоліту. Наш новий метод має декілька переваг порівняно з традиційною технологією: ми виробляємо більше PLA з меншою кількістю відходів і без використання металів. Крім того, процес виробництва дешевше, тому що ми можна пропустити крок,” – говорить Мішель Дюсселер, співавтор розробки.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button