Технології

Інженери розробили прилад для швидкого пошуку позаземного життя

Дослідники створили пристрій, який швидко сканує місцевість і виявляє сліди органічного життя. Про розробку повідомляє прес-служба Гавайського університету в Маноа.

Biofinder аналізує флуоресценцію, щоб виявити найдрібніші сліди органічних сполук. Пристрій працює при денному світлі з відстані в кілька метрів, знімає відео і може швидко сканувати велику площу.

Дослідники пояснюють, що більшість біологічних матеріалів мають сильні сигнали органічної флуоресценції, які можуть бути виявлені спеціальними скануючими камерами. За допомогою цього ефекту можна виявляти амінокислоти, скам’янілості, осадові породи, рослини, мікроби, білки і ліпіди.

Щоб підтвердити ефективність роботи пристрою, дослідники проаналізували скам’янілості риб з формації Грін-Рівер віком від 34 до 56 млн років. Дослідження, опубліковане в журналі Nature Scientific Reports, показало, що всі вивчені скам’янілості риб через десятки млн років все ще містять значну кількість матеріалу, який можна виявити за допомогою біофлуоресценції.

Зображення в білому світлі викопної риби з формації Грін-Рівер з відстані 50 см без лазерного збудження (ліворуч) і флуоресцентне зображення з використанням збудження одиночним лазерним імпульсом, отримане за допомогою Biofinder (праворуч). Джерело: Misra et al, Nature Scientific Reports

Додатковий аналіз за допомогою спектроскопії, скануючої електронної мікроскопії та мікроскопії флуоресцентної візуалізації підтвердив результати, отримані Biofinder.

Biofinder – це перша система в своєму роді. Зараз немає іншого обладнання, яке могло б виявляти найдрібніші кількості біологічних залишків на камені в денний час”, – говорить Анупам Мішра, один з розробників приладу і співавтор дослідження

Вчені вважають, що новий прилад допоможе в пошуку слідів існуючого або минулого органічного життя в майбутніх місіях на Марсі і при дослідженні інших космічних об’єктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button