Технології

Самонавідні кулі спростять роботу снайперам

В роботі снайперів головне – не промахнутися. Однак розрахувати з граничною точністю траєкторію польоту кулі часом не представляється можливим. Щоб вирішити цю проблему американське Агентство з перспективних оборонних науково-дослідних розробок DARPA, що спеціалізується на футуристичних військових розробках, представило нову систему самонавідних куль.

В агентстві недавно пройшли перші успішні випробування з бойової стрільби, в ході яких використовувалася інноваційна система EXACTO. Солдати стріляли снарядами 50 калібру з гвинтівки, оснащеної системою EXACTO, і завжди потрапляли у ціль, навіть не прицілюючись.

foto_cikavosti_07.08.2014-03

Система складається з маневрених куль і пристрою оптичного наведення в режимі реального часу. Останній відстежує ціль і направляє кулю по вірній траєкторії. За словами представників DARPA, EXACTO дозволить снайперам вражати рухомі цілі з більшим успіхом, ніж раніше.

Основна перевага нової системи полягає в тому, що вона компенсує будь-які несподівані чинники, які можуть збити вже вистрілену кулю з її траєкторії, будь то сильний порив вітру, дощ або пилова буря.

Читайте також: Яка зброя буде використовуватися у війнах найближчого майбутнього

Як розповідають розробники в прес-релізі, EXACTO була створена зокрема через складні погодні умови в Афганістані, де військовим доводиться працювати на запиленій місцині і при сильному вітрі. Будь-який постріл повз ціль може видати місце розташування снайпера, що абсолютно недозволено при веденні військових дій. У такій ситуації піддається небезпеці не тільки стрілок, але і всі найближчі до нього війська.

В даний час система EXACTO знаходиться на другому етапі розробки. Коли вона буде доведена до фінальної стадії комерційного продукту, то, за словами чиновників DARPA, перевершить по продуктивності всі аналоги сучасних снайперських систем.

foto_cikavosti_07.08.2014-03-01

Наступний етап програми буде включати в себе подальше тестування снайперської системи та додаткові вдосконалення для підвищення її продуктивності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button