Різне

Історичні факти про Велику Депресію

Велика Депресія була найгіршою економічною кризою в історії Сполучених Штатів. Вона почалася 29 жовтня 1929, в день, тепер відомий як «Чорний вівторок», коли фондовий ринок зазнав краху. Обвалення ринку насправді почалося в попередній чорному вівторку четвер, коли ринок просів на 9%. Історики вказують на факти, які викликали крах. Озираючись назад, можна провести деякі порівняння з сьогоднішнім днем.

Бізнесмени в 1920-х роках отримували хороший прибуток, при тому, що робітники заробляли не так багато, вони, тим не менш, могли і купували товари в кредит. Деякі історики відзначають, що крах настав у той час, коли почалося скорочення цін на нерухомість після максимуму, досягнутого чотирма роками раніше.

Фондовий ринок (індекс Доу-Джонса для промислових компаній) досяг максимуму в 381.17 пунктів 3 вересня 1929, і потім у цьому ж місяці впав, втративши 17 відсотків. Потім він знову піднявся, повернувши собі близько 8%.

Перший справжній спад ділової активності, який розпочав обвалення 1929 року, стався в четвер, 24 жовтня 1929, в день, який тепер знають як «Чорний четвер». У понеділок ринок просів на 38 пунктів, що склало приблизно 13%. Наступним днем став чорний вівторок, коли ринок впав ще на 30,5 пунктів, або близько 12% зниження з рекордним обсягом торгованих акцій у 16 мільйонів. Ця величина не була побита до 1968 року.

Фондовий ринок відновився приблизно на 60% в період між листопадом 1929 і квітнем 1930 р. Потім у квітні 1931 рік ринок почав зниження, що тривало до 8 липня 1932 року, коли біржа досягла нижчої точки в 41,32 пункту, або 89% -ве скорочення від свого історичного максимуму. Максимум ринку в 381 пункт в 1929 році не буде досягнутий аж до 1954 року.

Як не дивно, 16 з 20 максимальних прибутків за день на фондовому ринку відбулися під час депресії. Тридцятого жовтня 1929, всього через два дні після чорного вівторка, ринок стрибнув на 28 пунктів, що склало близько 12,3%. Що показує, наскільки мінливим був ринок в наступні декілька років.

Якщо подивитися на цифри, наведені вище, можна побачити, що ринок впав на 38 пунктів всього за день, і декому може здатися, що все це не так уже й погано. Але ця цифра має велике значення. Як вже писалося, індекс Доу-Джонса промислових компаній становить близько 8000, якщо ринок падає на 89% протягом наступних двох років, це значення складе порядку 800, рівень, якого не було в Доу з 1982 року.

Не дивлячись на такі події, фондовий ринок відновився і продовжує жити і процвітати. Також за багато років з’явилися й інші інвестиційні інструменти. Зараз, для зниження ризиків інвестори максимально диверсифікують свій портфель, на даний момент популярні інструменти валютного ринку, наприклад, набирає популярність http://mlminvestor.ru/ успішних трейдерів. Світ не стоїть на місці не дивлячись на виникаючі кризи.

До 1932 року 40% банків в США збанкрутували.

У 1932 році уряд оголосив про тимчасову заборону банкам на право позбавлення власності по іпотеці.

Безробіття досягло свого найгіршого значення в 25,2% до 1933 року.

Коли люди згадують про велику депресію і американських президентах того часу, вони мають на увазі Франкліна Д. Рузвельта (ФДР). Під час початку депресії і в наступні три роки президентом країни був Герберт Гувер, якого восени 1932 року змінив ФДР.

Незабаром після інавгурації президент Рузвельт звинуватив «недобросовісних позичальників» і «покоління рвачів» в економічних проблемах країни.

Між 1929 і 1932 роками середній дохід середньої американської сім’ї впав на 40% з 2300 до 1500 доларів на рік.

Під час депресії 1930-их середня заробітна плата на виробництві становила 17 доларів на тиждень, для доктора середня зарплата становила 61 долар на тиждень.

До кінця 1930-их близько трьох мільйонів людей були змушені кинути школи, і, принаймні, 200 000 з них почали бродяжити.

Уряд придумав програми щодо забезпечення американців роботою в сфері ремонту та будівництва. «Емпайр стейт білдінг», «Крайслер білдінг», міст «Золоті ворота» та Рокфеллер-центр були побудовані під час депресії.

Депресія також змінила і стиль одягу, саме тоді набули широкого поширення застібки-блискавки, тому що гудзики були занадто дорогі.

Оборот грошей був невеликим, і потреба в монетах зменшилася настільки, що монетні двори навіть не чеканили їх в 1932 і 1933 роках.

Хітом номер один в 1932 році стала пісня «Братик, що не позичиш десять центів?» Бінга Кросбі, яка певною мірою підвела підсумок всьому десятиріччю.

У 1933 році конгрес прийняв Закон про рефінансування домовласників, який надавав кошти на оплату іпотеки та іншу допомогу нужденним домовласникам. До кінця програми в 1936 році були надані позики для майже мільйона іпотек.

Між 1935 і 1938 роками мільйони людей залишили свої будинки в Арканзасі, Міссурі і Оклахомі через депресію і серйозні посухи, які зруйнували їх землі і життя. Ця посуха відома як «Пильний куля».

Під час депресії США і весь світ були прив’язані до золотого стандарту, що мало на увазі, що долар забезпечений золотом, уряд зобов’язався обмінювати гроші на золото, яке на той момент коштувало 20 доларів за унцію.

Багато хто вважає, що початок Другої Світової поклало кінець Великої Депресії, інші стверджують, що це не так, і що економіка почала відновлюватися ще в 1938 році, до того, як Америка вступила у війну. Тим не менш, може бути правдою те, що допомогла війна, яка розпочалая у вересні 1939, коли Німеччина вторглася до Польщі, і США почали виробляти товари, які незабаром знадобилися Британії.

Натхнення: http://mixednews.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button