Різне

Історія атракціонів

Як тільки у людини з’явилися різноманітні соціальні потреби, їй стали потрібні розваги. Бажано – різноманітні, цікаві та захоплюючі. Ще в середньовічній Європі під час ярмарків і карнавалів на площах стали будувати щось на зразок прообразів сучасних парків розваг. У Середні століття, до речі, з’явилося і саме поняття «атракціон», яке походить від французького «attraction» – «залучення». Найперші атракціони були вкрай простими: влітку – гойдалки і каруселі, взимку – крижані гірки.

Перший парк атракціонів був побудований в 1583 році неподалік від Копенгагена, називався він «Баккен». Що найцікавіше, цей парк працює до сьогоднішніх днів!

У Росії ті ж самі крижані гори і гойдалки були улюбленою розвагою простого люду з давніх часів. Однак атракціонами як такими їх було назвати складно. Лише в епоху правління Петра Першого стало популярно створювати парки з різними розвагами для розваги царських осіб і знаті. У середині XVIII століття знаменитий російський учений- інженер Андрій Нартов винайшов механічні «катальні гори», а через кілька десятків років солдати Наполеоновської «Великої армії», надивившись на російську національну забаву катання з гір під час походу 1812 року, придумали популярне зараз в усьому світі назву «Російські гірки» (а ви знаєте, що саме так в інших країнах називають те, що ми звемо « американськими гірками »?)

Після переможного закінчення війни з Наполеоном в Росії налагодили промислове виробництво «катальних гір». У 1884 році американці вдосконалили цю систему, і в Нью – Йорку з’явилися механізовані гірки з візками на роликах, які спускалися по рейках. Через деякий час, в 1897 році, такий атракціон звели у себе японці.

Американські гірки є «класикою жанру» атракціонів. Втім, і багато інших атракціонів також було придумано там. Бум відкриття нових парків розваг вразив Штати в кінці XIX століття. Що цікаво, причина цієї популярності була абсолютно неординарною. Це … тролейбуси. Справа в тому, що власники транспортних компаній незмінно втрачали більшу частину прибутку у вихідні дні, так як кількість пасажирів зменшувалася. Будучи досвідченими в заманюванні клієнтів, американські комерсанти запропонували побудувати на кінцевих станціях тролейбусних маршрутів парки розваг, справедливо розсудивши, що по вихідних громадяни будуть часто їздити саме туди.

У результаті всього за два останні десятиліття XIX століття в Америці побудували близько півтори тисячі парків. Ці розважальні заклади стали такими популярним , що вхід на їх територію швидко зробили платним, тим самим ще збільшивши прибуток. Ви також здатні створити свій парк розваг, достатньо лише придбати атракціони компанії FLIP-FLAP, перелік розважальних апаратів ви знайдете на . Збудуйте свою казку!

У СРСР аналогічний бум парків розваг розпочався наприкінці 1920- х років. У 1928 році з’явився найбільший з нині існуючих в Східній Європі Центральний парк культури і відпочинку імені Максима Горького. Однак з початком Другої світової війни цей бум швидко закінчився. Навіть через десятиліття після її закінчення світовий розвиток індустрії атракціонів було вкрай повільним. Так, відомо, що в 1955 році Уолт Дісней звернувся до своїх партнерів з проханням про позику в 100 000 доларів на будівництво парку атракціонів – і скрізь отримав жорстку відмову у зв’язку з тим, що затію визнали нерентабельною. Як кажуть, “було не до цього».

І проте, завдяки його рішучості сфера атракціонів для сімейного відпочинку, фактично, вийшла на новий рівень. Відважний пан Дісней заклав всі свої акції і на виручені гроші побудував перший Діснейленд в Орландо – парк, присвячений казковим подорожам по неймовірній країні знаменитих мультфільмів. Інтуїція не підвела його – парк виявився виключно популярним і швидко окупився. Після цього розпочалося будівництво атракціонів по всій території Америки. Буквально через кілька років в Арлінгтоні (штат Техас) закінчили будівництво тематичного парку «Шість прапорів над Техасом», основною темою якого стала американська історія, а в Нешвіллі (штат Теннессі) був зведений Опріленд, також пов’язаний з темою рідної історії і витриманий у стилі «кантрі». У Джексоні (штат Нью – Джерсі) влаштували відразу кілька парків за типом «назад до природи» під назвою «Велика пригода» і «Сафарі в країні левів». У цих парках зібрані атракціони в поєднанні з відкритим зоопарком, де тварини утримуються в умовах, наближених до природних.

У 1988 році, в Сеулі (Корея) відкрився найбільший в Азії парк атракціонів, він же самий великий у світі закритий парк «Лоті Уорлд» площею 7562 кв. м. А в 1992 році був введений в експлуатацію найвідоміший парк атракціонів у Європі, паризький Діснейленд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button