Різні цікавинки

Як вибрати інгалятор (небулайзер)?

OMRON_Comp_AIR_C_802_resizedУ наші дні серед усього достатку інгаляторів складно визначиться з тим, який же прилад підходить саме вам і вашим близьким, і сьогодні ми допоможемо вам у цьому розібратися.

Для початку давайте розберемося, що таке інгаляція і навіщо вона потрібна. Інгаляція – метод введення лікарських засобів, заснований на вдиханні пари, газу або диму. Інгаляція буває природною (на морських курортах, у лісі) і штучною, із застосуванням спеціальних пристроїв-розпилювачів – інгаляторів.

Область застосування інгаляційної терапії практичні не має рамок. З її допомогою ви сміливо можете лікувати такі захворювання:

 • ГРВІ (риніт, фарингіт, ларингіт, трахеїт) та їх ускладнення (риносинусит, ларинготрахеїт).
 • Загострення хронічного риніту, хронічного синуситу, хронічного тонзиліту.
 • Бронхіальна астма.
 • Пневмонії.
 • Гострий і загострення хронічного бронхіту.
 • Бронхоектатична хвороба легенів.
 • Грибкові ураження верхніх і нижніх дихальних шляхів.
 • Туберкульоз легень і бронхів.
 • Муковісцидоз.
 • Для профілактики післяопераційних ускладнень.
 • ВІЛ – інфекція (профілактичні інгаляції на стадії респіраторних розладів) і багато іншого.

Оскільки у більшості з нас можливість побродити по морському березі, або ж по справжньому чистому лісі з’являється не так часто як хотілося б, звернемося за допомогою до інгалятора.
Інгалятор – апарат для введення лікарських засобів, методом інгаляції.
Давайте визначимося, який інгалятор підходить саме вам.

Існують різні види інгаляцій:

1. Парові (у побуті для подібних інгаляцій найчастіше використовують звичайний чайник). Лікувальна гаряча пара утворюється при додаванні ліки в киплячу воду;
2. Сухі (порошкові інгаляції). Розпорошений розчин змішується з сухим гарячим повітрям. Завдяки випаровуванню води в легені потрапляють тільки сухі ліки.
3. Масляні. Мабуть самий підручний варіант інгаляції використання носової хустки. Ви капаєте кілька крапель ефірного масла, наприклад евкаліптової на носову хусточку, прикладаєте його до носа і робите глибокий вдих. Хороший, недорогий і ефективний засіб для лікування нежиті;
4. Вологі.
Тут ми, нарешті, поговоримо про небулайзера. Адже хороший выбор ингаляторов и небулайзеров – це запорука вашого здоров’я.

Небулайзер-пристрій для проведення інгаляції, що використовує надмале дисперсне розпилення лікарської речовини. Розглянемо плюси і мінуси різних типів небулайзеров.

1) Компресорний небулайзер дозволяє вибирати будь-які з дозволених для інгаляції ліки, у тому числі і на масляній основі (деякі моделі) і змінювати розмір їх часток у міру необхідності (від 0,5 до 10 мкм).

Мінусом даного типу небулайзера є гучна робота компресора і його не зовсім маленький розмір.

2) Ультразвукові інгалятори – практичні безшумні, володіють маленьким розміром, зручним для транспортування та проведення інгаляцій в будь-якому зручному для вас місці, будь то машина, дача або похід в магазин.

Мінус даного інгалятора – не широкий вибір лікарських препаратів. Ультразвукові коливання володіють руйнівною дією для деяких категорій ліків. Перед використанням даного інгалятора бажано порадитися з лікарем, інакше терапія може не принести ніякого результату.

3) Меш – інгалятори. Поєднують у собі всі кращі якості компресорних і ультразвукових інгаляторів!
До них застосовано практично будь-які ліки, рекомендовані для інгаляцій (крім ліків на масляній основі), вони абсолютно безшумні, легкі, компактні і дуже зручні у використанні.

Єдиний мінус, який можна відзначити – висока ціна. Вартість такого приладу від $200, тоді як компресорний небулайзер обійдеться вам приблизно в $120.

Отже, вибір зроблений, інгалятор стоїть у вас вдома, виникає питання – що ж робити з ним далі?

Пристрій не складний, але поки вам не знайомий, не бійтеся труднощів – їх у вас не виникне.

Для початку уважно вивчіть правила експлуатації небулайзера, а також інструкцію – вона допоможе вам зібрати прилад так, щоб під час інгаляції все ліки дійсно потрапляло за призначенням. Головним складовим небулайзера є небулайзерна камера, або розпилювач, це невеликий пластиковий стаканчик, в який ви заливаєте ліки для інгаляції.

У комплект небулайзера так само входять клапани, які можуть знаходиться як на самому розпилювачі так і на насадці-мундштуці. У розпилювача є два виходи: перший під’єднується до самого приладу, другий до насадки через яку Ви дихаєте. Будь ласка, не бійтеся нових і незрозумілих для вас слів – до будь-якого інгалятора ви отримуєте детальну ілюстровану схему з’єднання всіх складових небулайзера.

Перед проведенням інгаляції ретельно вимийте руки.

 • Під час інгаляції сидіть прямо, не розмовляйте, тримайте небулайзер або його камеру прямо, без нахилів.
 • Намагайтеся робити вдих якомога глибше, якщо ви використовуєте маску, то глибоко дихайте носом. Намагайтеся уникати попадання ліків в очі. Ми рекомендуємо по можливості використовувати насадку – мундштук, завдяки їй ліки повністю проникають в дихальні шляху, не осідаючи на обличчі.

Бажано для кожного пацієнта використовувати індивідуальний комплект приладдя для дихання, якщо такої можливості немає, то після інгаляції ретельно промивайте всі насадки, це вбереже наступного користувача від додаткових небажаних інфекцій.

Для тривалого терміну служби інгалятора періодично змінюйте аспіраційний фільтр.

Не допускайте попадання вологи в компресор небулайзера, це може привести до його поломки.

Обов’язково дотримуйтесь правил гігієни, мийте всі деталі і насадки відразу по закінченню процедур, перш ніж прибрати насадки дочекайтеся повного їх висихання. Довгі з’єднувальні трубки бажано «продути» сильним потоком повітря, це допоможе вам уникнути утворення цвілі всередині деталі.

У разі поломки або несправності вашого приладу, негайно зверніться в спеціалізований сервісний центр, не намагайтеся усунути поломку самостійно, пам’ятайте, що мова йде про здоров’я вас і ваших близьких.

От і все, що ви повинні знати при виборі інгалятора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button