Земля

Італійський льодовик врятували від танення за допомогою гігантського брезенту

Кліматологи з Італії використовували величезний брезент, щоб врятувати від танення льодовик Презена, який знаходиться на півночі Ломбардії. Льодовик втратив понад 30% обсягу з 1993 року. Щоб виправити ситуацію, з 2008 року дослідники почали накривати льодовик брезентом на літній період часу.

Вчені, які займаються проєктом, розповіли, що щоліта фахівцям доводиться покривати брезентом все більшу територію льодовика. У 2021 році перед початком сезону вони розгорнули 5-метрові смуги довжиною 70 метрів. Мета – покрити 120 000 м.кв поверхні льодовика. Для виконання цієї роботи потрібен місяць.

Льодовик Презена – гірськолижний курорт, тому фахівцям доводиться чекати завершення сезону. За повідомленнями місцевих італійських ЗМІ, матеріал зроблений з геотекстильних брезентів, які відбивають сонячне світло, підтримують температуру нижче, ніж зовнішня, і, таким чином, зберігають якомога більше снігу. Розташований на висоті 3000 метрів брезент укладається щорічно.

Його ретельно кладуть на гору і зашивають, щоб запобігти проникненню гарячого повітря. Потім його накривають мішками з піском, щоб обмежити рух. Для когось, що дивиться здалеку, простирадла виглядають як сніг.

Автори проєкту зазначають, що їхні зусилля дійсно уповільнюють танення льодовика, рятуючи його.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button