Земля

Глобальне потепління робить легкі циклони – сильними

Вчені з Департаменту атмосферних і океанічних наук Фуданьского університету разом з колегами з Університету Північної Кароліни і Каліфорнійського університету в Сан-Дієго показали, що легкі тропічні циклони посилюються через глобальне потепління. Кожні 10 років, починаючи з 1990 року, середня швидкість вітру легких циклонів виростає на 1,8 метра в секунду.

Image by janeb13 from Pixabay

Вчені з Департаменту атмосферних і океанічних наук Фуданьского університету разом з колегами з Університету Північної Кароліни і Каліфорнійського університету в Сан-Дієго показали, що легкі тропічні циклони посилюються через глобальне потепління.

У своїй роботі група географів аналізує дані декількох тисяч поверхневих дрифтерів (вільно-плаваючих в океані буйків з вимірювальною апаратурою) за 29-річний період.

Як показали багато досліджень, великі циклони і урагани в останні роки збільшуються в розмірах і силі через зміни клімату. Але в цій роботі вчені зосередилися на легких тропічних циклонах. Вони набагато слабкіші, але вони виникають набагато частіше. Вчені показали, що легкі циклони досить швидко прискорюються і стають зовсім не такими легкими.

У міру того як планета стає теплішою, теплішають і світові океани. Шторми, що розвиваються над теплими океанами, містять більше води та енергії, вони сильніші, ніж у минулі десятиліття. Великі урагани зручно досліджувати за допомогою супутникових фотографій або прямим спостереженням з літаків. Але для невеликих легких штормів такі вимірювання дають занадто приблизний результат.

За останні кілька десятиліть дослідники розгорнули так звані поверхневі дрифтери. Ці пристрої схожі на мініатюрні буї з датчиками і не прив’язані до дна океану. Датчики на борту дрифтерів можуть вимірювати швидкість вітру, швидкість течії, обсяг опадів. Дрифтери забезпечують досить точні вимірювання сили легких циклонів.

Дослідники використовували дані тисяч дрифтерів, розгорнутих між 1991 і 2020 роками, для моделювання змін сили шторму в різних частинах світу з часом. Вчені показали, що середня сила легких штормів в тропіках посилюється через більш теплі умови океану приблизно на 1,8 метра в секунду кожне десятиліття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments