Технології

ШІ через 10 років буде здатний замінити людину

Системи штучного інтелекту будуть здатні замінити людину через 10-15 років, коли відбудеться заміна оператора з обробки даних на робота, заявив заступник генерального директора — керівник напрямку інформаційних досліджень Фонду перспективних досліджень (ФПІ) Сергій Гарбук.

“Вирішуючи завдання створення прикладного штучного інтелекту, ми говоримо насамперед про заміну на технічну систему людини-оператора, що забезпечує обробку інформації з використанням своїх природних здібностей, що сформувалися в процесі еволюції і продовжують розвиватися протягом людського життя. Системи штучного інтелекту можуть замінити людину протягом 10-15 років”, — сказав Гарбук.

Він відзначив, що багато залежить від характеру розв’язуваних завдань. Зокрема, вже сьогодні можуть бути створені інтелектуальні системи, які не поступаються людині у вирішенні конкретних прикладних завдань. Так, штучний інтелект уже наздогнав людину в завданнях розпізнавання осіб, розмовної мови, виділення і розпізнавання об’єктів на зображеннях зі складним фоном.

“У той же час сьогодні мозок людини володіє явними перевагами перед штучним інтелектом. Ще до навчання людина-оператор має здібностей, що сформувалися, по-перше, еволюційно і отриманими у спадок, а по-друге, ці здібності удосконалюються також протягом його попереднього життя. Цей інтелектуальний досвід дає можливість людині навчатися швидше”, — додав Гарбук.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button