Технології

Вчені знайшли спосіб створення органічних батарей

Дослідники з Нью-Йоркського університету представили спосіб створення органічних батарейок. При цьому вони зберегли їх продуктивність, стабільність і ємність.

В літій-іонних батареях використовуються токсичні важкі метали, які можуть впливати на навколишнє середовище; крім того, їх складно утилізувати. Кобальт є одним з важких металів, використовуваних в електродах батарей. Частково проблема полягає в тому, що літій і кадмій — рідкісні метали, а їх запаси скорочуються.

Використання органічних матеріалів змушує вчених, таких як професор Томас Баумгартнер (Thomas Baumgartner), зайнятися розробкою і тестуванням нових молекул, щоб знайти заміну для рідкісних металів, які використовуються зараз.

«Матеріали з органічними електродами вважаються надзвичайно перспективними для екологічних батарей з високою потужністю», — відзначили дослідники.

Їх останнім проривом є створення нової органічної молекули на основі вуглецю, яка може замінити кобальт, використовуваний в катодах або позитивних електродах літій-іонних батарей. Новий матеріал усуває недоліки неорганічного матеріалу, зберігаючи при цьому експлуатаційні характеристики.

«Електроди, виготовлені з органічних матеріалів, можуть зробити великомасштабне виробництво, переробку або утилізацію цих елементів більш безпечними», — зазначив Баумгартнер. «Наша мета полягає в тому, щоб створити стійкі батареї, які були б стабільними і мали б таку ж, якщо не найкращу місткість».

Дослідження опубліковано і представлено на обкладинці березневого видання журналу Batteries & Supercaps.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button