Людина

Жінки виявилися менш засліпленими привабливістю, ніж чоловіки

Гра показала, що впливатиме на довіру чоловіків і жінок до сторонніх людей — їх привабливість або все ж таки підозрілий зовнішній вигляд.

Attractive Young Woman on Blurred Brick Wall Background
Фото Від pixelshot

Психологи вважають, що висновки про те, довіряти іншій людині чи ні, ми робимо на основі свого першого враження про його зовнішність та риси обличчя: як кажуть, зустрічають по одязі. Вчені з Фрайбурзького університету (Німеччина) та Базельського університету (Швейцарія) перевірили, чи є різниця в тому, як чоловіки та жінки вирішують довіряти незнайомцям, судячи лише за їхньою привабливістю (адже механізми статевого відбору діють у нас по-різному). Результати роботи опубліковані в журналі Scientific Reports.

Довіра до оточуючих — передумова початку будь-яких відносин, зокрема романтичних. Крім очевидної вигоди для особистого життя, цей вид взаємовідносин пов’язаний із ризиками та залежністю, оскільки партнер може не виправдати наші очікування. Щоб звести ймовірність розбитого серця до мінімуму, нам слід робити якісніші висновки про те, наскільки надійна інша людина. Здатність зчитувати інформацію по обличчю вкрай важлива, а дві характеристики, що критично впливають на рішення, чи покладатися на представників іншої статі, — це привабливість та підозрілий вигляд.

“Теорія вибору партнера” свідчить, що чоловіки особливо тяжіють до привабливих жінок, оскільки ця риса сигналізує про молодість і високу репродуктивність, тоді як жінки приділяють більше уваги характеристикам, що говорять про здатність надавати ресурси для майбутнього потомства. Однак досі не зрозуміло, чи поширюються чари привабливості на сферу довірчої поведінки у контексті потенційного шлюбного союзу. Автори нової роботи спробували заповнити цю прогалину.

У дослідженні брали участь 47 гетеросексуальних та одиноких чоловіків та 46 жінок. Причому представниць так званої прекрасної статі тестували під час лютеїнової фази, коли відбувається активне вироблення гормонів — естрогену та прогестерону, які готують організм до вагітності, а учасниць, які приймали оральні контрацептиви, з вибірки виключили. Випробуваним показували різні портрети осіб протилежної статі — привабливих та непривабливих, що виглядають загрозливими та навпаки — і просили вирішити, чи зможуть вони довірити цим людям гроші, враховуючи всі ризики більше ніколи не побачити своїх коштів.

Як з’ясувалося, всі учасники виявляли більше довіри до привабливих та нешкідливих, на перший погляд, людей. Однак у порівнянні з чоловіками жінки покладалися на привабливих значно рідше, ніж чоловіки — на підозрілих, але спокусливих жінок.

«Це свідчить про те, що дуже привабливе обличчя жінки може компенсувати її загрозливий вигляд — принаймні в очах гетеросексуальних чоловіків. Жінки, з іншого боку, з меншою ймовірністю будуть засліплені привабливістю чоловіка. Ці відмінності можуть бути еволюційними, оскільки самки вкладають більше часу та ресурсів під час вагітності та годування груддю та, отже, ретельніше підходять до вибору партнера. Хоча точність висновків на основі рис обличчя неоднозначна, і люди, безумовно, уточнюють свої оцінки надійності іншої людини на основі інших сигналів та в процесі взаємодії, наші результати показують, що жінкам вигідно ставити загрозу над привабливістю при прийнятті рішення, довіряти чи ні», — підсумували психологи.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button